ULUDAĞ ELEKTRİK’TEN YEŞİL GELECEĞE GÜÇLÜ ADIM: YENİLENEBİLİR ENERJİYE TAM DESTEK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Uludağ Elektrik, sürdürülebilirlik stratejisiyle karbon ayak izini azaltma ve iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir adım atıyor.

Şirket, müşterilerine Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikaları (I-REC) sunarak, iş dünyasında yeşil enerji kullanımını ve sıfır karbon uygulamalarını teşvik ediyor. Fosil yakıtların azalan kullanımı ve yenilenebilir enerjiye artan ilgiyle birlikte, Uludağ Elektrik Genel Müdürü Remezan Arslan’ın vurguladığı gibi, şirketlerin sera gazı salımını azaltma çabaları destekleniyor.

Enerji Sektöründe Sürdürülebilirlik Rüzgarları

Dünya genelinde yenilenebilir enerji kaynaklarına olan talep artarken, Türkiye’deki işletmeler de karbon nötr hedeflerine ulaşmak için ulusal ve uluslararası düzenlemelere uyum sağlıyor. Uludağ Elektrik, yenilenebilir enerji santrallerinde üretilen her 1 MWh’lik enerjiye karşı, müşterilerinin tükettiği enerjiyi belgelendirerek, sertifikalama işlemini gerçekleştiriyor. Bu sertifikalar, şirketlerin itibarını ve rekabet güçlerini artırmanın yanı sıra, yenilenebilir enerji hedeflerini de destekliyor.

Yenilenebilir Enerji Sertifikalarıyla Karbon Salımını Azaltma

Uludağ Elektrik, I-REC sertifikasıyla, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da ve Türkiye genelindeki büyük çaplı müşterilerine yenilenebilir enerji çözümleri sunuyor. Bu sertifikalar, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriğin piyasada takip edilebilmesini sağlıyor ve Türkiye’nin 2053 sıfır karbon hedefine ulaşmasına katkı sunuyor. Uludağ Elektrik, YEK-G (Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Belgesi) ve VCS (Karbon Azaltım Sertifikası) gibi belgelerle de müşterilerinin çevreye duyarlı enerji yolculuğuna destek oluyor.

Uludağ Elektrik’in bu adımları, sürdürülebilir bir gelecek için yeşil enerji kullanımını ve karbon salımını azaltma çabalarını ön plana çıkarıyor. Yenilenebilir enerjiye geçiş, şirketlerin çevresel sorumluluklarını yerine getirmelerine ve sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmalarına olanak tanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.