VALİ DR. HÜLYA KAYA’NIN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Valisi Dr. Hülya KAYA mesajında; “İnsan sağlığını korumak ve yüceltmek için ihtiyaç duyulan her durumda vatandaşlarımızın ihtiyacına koşan; pandemi, deprem, yangın, sel gibi bir çok afet anında hızla görevinin başına geçerek tüm zorlu zamanlarda büyük bir özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyorum.

Doktorlarımız, hemşirelerimiz, eczacılarımız, laboratuvar teknisyenlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız, her zaman olduğu gibi zorluklar karşısında da kahramanlıklarıyla yüreklerimizi ısıtmışlardır. Zorlu koşullarda, canla başla mücadele ederek birçok hayat kurtarmış, hastalarımıza şifa dağıtmışlardır.

Pandemi döneminde, virüsün yayılmasını engellemek ve hastaları tedavi etmek için büyük bir özveriyle çalıştılar. 6 Şubat’ta meydana gelen asrın depremi felaketi sırasında da yaraların sarılması için gece gündüz demeden mücadele ettiler. Tüm zorlu zamanlarda, fedakarlıkları ve kahramanlıkları ile bizlere umut oldular.

Bugün, 14 Mart Tıp Bayramı’nda, bu kahramanların fedakarlıklarını ve emeklerini bir kez daha anıyor, minnettarlığımızı ifade ediyoruz. Göstermiş oldukları özveri ve kahramanlık asla unutulmayacaktır.

Ayrıca, tıp alanında dünya çapında da önemli başarılara imza attığımızı belirtmek isterim. Türk doktorları ve bilim insanları, inovatif çalışmaları ve araştırmalarıyla birçok alanda öncülük etmektedir. Başarılı organ nakilleri, kanser tedavisindeki gelişmeler ve yeni tıbbi cihazlar geliştirilmesi gibi alanlarda dünya sıralamasında ilklerde yer almaktadır.

Tıp Bayramı’nı kutlarken, tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, tıp alanındaki başarımızı daha da ileriye taşıyacak olan tüm hocalarımıza ve sağlık çalışanlarımıza başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.