VALİ DR. HÜLYA KAYA’NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Vali Dr. Hülya KAYA’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı:

Bağımsızlığa olan tutkumuzu, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu ve mutluluğunu milletçe yaşamaktayız.


30 Ağustos 1922 tarihi aziz milletimizin hiçbir esareti kabul etmeyeceğini, bağımsızlık ve hür yaşama iradesinden hiçbir surette vazgeçmeyeceğini tüm cihana güçlü bir şekilde haykırdığı günün adıdır.


Bu zafer, Anadolu insanının; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu mücadelenin eseri, milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır.


Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk Milleti; hiçbir zaman vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini; millî birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.


Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucunda kazanılan bu zaferin 101. yıl dönümünde başta Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; milletimize eşsiz zaferler kazandıran tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Yalovalı Hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Sevgi ve saygılarımla.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.