VALİ KAYA, AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI İÇİN ÇİFTLİKKÖY’DEYDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

36. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Çiftlikköy’de düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinliklere Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’nın yanı sıra AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Bozkurt ile il ve ilçe protokolünden çok sayıda isim katıldı. Çiftlikköy kent meydanında düzenlenen ahilik konulu fotoğraf sergisinin gezilmesinin ardından ahiler için dualar okundu. Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (YESOB) Başkanı Mustafa Bozkurt Yalova genelindeki 9 bin üyeleri,  çalışanları ve aileleriyle birlikte esnaflar olarak büyük bir yapıyı oluşturduklarını ifade ettiği konuşmasında, “Günümüzün Ahileri olarak gördüğüm kıymetli esnaf ve sanatkarlarımızla el ele vererek ilimiz ekonomisini güçlendirmeye, her alanda geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN SİLPAGAR’A PLAKET TAKDİM EDİLDİ

YESOB Başkanı Bozkurt tarafından 36. Ahilik Haftası etkinliklerine verdiği desteklerden dolayı Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a çiçek hediye edilerek plaket takdim edildi. Başkan Silpagar da, ahilik kültürünü değerlerini günümüzde de yaşatan küçük büyük tüm esnafların Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramını kutladı.

VALİ KAYA, ÇİFTLİKKÖYLÜLERE YEMEK İKRAMI YAPTI

Ardından Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yılın Ahisi seçilen Terzi Erdal Kardaşko ve Çiftlikköylülere Ahilik Pilavı dağıtımını gerçekleştirdi. Vali Kaya’nın kendi elleriyle Kaymakam Bilgin ve Başkan Silpagar’a kavurma pilav takdim etmesi de gülümsemelere neden oldu. Kent meydanında bir süre vatandaşlarla sohbet ederek çay içen Vali Kaya, etkinliğin bitiminin ardından Çiftlikköy’den ayrıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.