VATANDAŞ ZAM ALTINDA KALDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy Belediye Meclis Üyesi Savaş KAŞIKÇI, Akp grubu tarafından 2021 yılı gelir tarifesi içerisindeki zam yapılan maddelere tepki gösterdi.

Çiftlikköy Belediye Meclisi Aralık ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti.Toplantının 8 nolu gündem maddesi olan plan bütçe komisyonu(gelir tarifesi) raporunda ortak bir karar verilmediğinden iki partinin teklifi meclise ayrı ayrı sunuldu.

Kaşıkçı yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak  koronavirüs salgını ve ekonomik kriz nedeniyle fiyat tarifelerinde zam yapılmaması gerektiğini belirterek  “Ülkemizde ekonomik işleyiş kriz içinde .Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın vatandaşlarımız üzerinde de ekonomik tahribat yarattı.Bu koşullarda halkımıza destek olmalıyız.2021 gelir tarifesi içinde geçtiğimiz dönem verdiğimiz önergenin arkasındayız.Geçen yıl su ücret ve belediye otobüs  tarifelerinde indirim teklif etmiştik ancak o da reddedilmişti ”dedi.

Doğru bir tanedir!

Kaşıkçı, komisyonda  gelir tarifesinin 1. Maddesi olan taşıt araçları işletme ruhsat ücretleri başlığı altında minübüscüleri ve serviscileri ilgilendiren maddelere Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak zam uygulanmaması yönünde teklif verdiklerini ifade ederek şunları kaydetti:

“Buna rağmen Akp’li komisyon üyeleri zam kararı aldı.Ancak aynı Akp’li üyeler meclise gelince bize uyup zam teklifini geri çektiler.Doğru bir tane.Keşke komisyon esnasında  da zam teklifinizin yanlış olduğunu görebilseydiniz”.

Dost musun? Düşman mısın?

2021 yılı gelir tarifesi maddelerinin görüşüldüğü plan bütçe komisyonunda  Akp’li bir komisyon üyesinin “ Zam yapan vatandaşa düşmandır” dediğini belirten Kaşıkçı, aynı meclis üyesinin komisyonda zam teklifi kararı verip sözlerinde büyük bir tutarsızlık yaşadığını belirterek hiç mi vicdanınız sızlamadı vatandaşa dost musunuz? Düşman mısınız? Dedi.

Nelere Zam Geldi?

39 madde halinde oluşan 2021 yılı içerisinde geçerli olacak gelir tarifesinde işyeri ruhsat harçlarına , mezarlık ücretlerine,bina inşaat harçlarına,çeşitli harçlara,basılı evrak satış ücretlerine,kanal temizlik hizmetleri ücretlerine,kapalı Pazar yeri dükkanlarının m2 birim fiyatları ve devir ücretlerine,su işletme karı adı altında alınan ücretlere,su depozitosu adı altında alınan ücretlere,taksi yıllık vize ücretlerine,çöp konteyneri satış ücretlerine ,çöp kamyonuyla çöp alım ücretlerine,ağaç budaması ,ağaç kesimi , ot temizliği ücretlerine ruhsat harçları/ruhsat yenileme ücretlerine,imarla ilgili harçlara,atık alım ücretlerine, mesken ve ticarethanelere verilen suyun m3’ünden alınan atık su bedellerine zam geldi.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.