WİNDOWS 11’DEKİ YÜKSEK CPU KULLANIMI SORUNU: MİCROSOFT’UN CİHAZLAR ARASI HİZMETİ SUÇLU BULUNDU, ANCAK DÜZELTME BEKLENİYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Windows 11, kullanıcıların bilgisayarları ile telefonları arasında dosya paylaşımını ve benzer işlemleri kolaylaştıran ‘Telefon Bağlantısı’ özelliği nedeniyle yüksek CPU kullanımı sorunuyla karşı karşıya.

Insider derlemelerinde belirli bir Hizmete bağlı olarak %10’a varan CPU kullanımına yol açan bu sorun, ilk olarak 5 Haziran 2024’te kullanıcılar tarafından Microsoft Topluluk Forumları’nda rapor edildi. Microsoft mühendisi Jennifer G’nin Neowin’e verdiği demeçte, sorunun nedeninin belirlendiği ve bir düzeltme üzerinde çalışıldığı belirtildi, ancak henüz bir çözüm sunulmadı.

Bu sorunun, Cihazlar Arası Hizmette yapılan yeni özellik iyileştirmelerinden kaynaklandığı düşünülüyor. Ancak, bu hizmetin tam olarak ne işe yaradığı ve neden bu kadar yüksek bir CPU kullanımına sebep olduğu konusunda net bir açıklama bulunmuyor. Bazı kullanıcılar, Microsoft’un Windows’u geliştirmedeki önceliklerini yeniden değerlendirmesi gerektiğini ve gizlilik endişelerinin arttığını dile getiriyor.

Windows 10 kullanıcıları içinse, bu sorun henüz geçerli değil; ancak Windows 10 desteğinin 2025’te sona ereceği ve AMD’nin bazı yeni CPU sürümlerinde Windows 10 uyumluluğunu azaltmaya başladığı biliniyor. Microsoft’un müşteri geri bildirimlerine daha fazla önem vermesi ve istenmeyen özellikleri zorlamaktan kaçınması bekleniyor.

Microsoft’un müşterilerle olan ilişkisi giderek daha fazla eleştiri alırken, kullanıcılar çözüm bekleyişini sürdürüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.