WİNDOWS 12, ARM DESTEĞİ VE YAPAY ZEKÂ ÖZELLİKLERİYLE HAZİRAN 2024’TE GELİYOR

Haberi Sesli dinle

Microsoft, Windows işletim sistemi için büyük bir güncelleme hazırlıyor.

Şu anda windows’un 11. sürümde olan şirket, normal PC kullanıcı deneyiminin tektonik plakalarında anıtsal bir değişim getirmesi beklenen Windows 12’nin lansmanı için hazırlanıyor. Yapay zeka ile geliştirilmiş Windows 12 işletim sistemi, üretken yapay zeka, büyük dil modelleri, bazı GPT entegrasyonu ve fotoğraf editörleri gibi yapay zekaya fayda sağlayabilecek diğer birçok araç gibi birçok özelliği kullanmalıdır. Windows 12’nin 2024’te piyasaya sürüleceğine dair teyit, PC sözleşmeli üreticisi Quanta’nın kurucusu ve başkanı Barry Lam ve Acer’ın başkanı ve CEO’su Junsheng (Jason) Chen’in yorumlarını analiz eden Tayvanlı Commercial Times’tan alınmıştır.

Her ikisi de yapay zekanın öneminin ve yapay zekalı bilgisayarların Windows’un bir sonraki sürümüyle birlikte geleceğinin altını çizdi. Windows 12 için lansman tarihinin Haziran 2024 olarak belirlendiği söyleniyor. Bu zaman diliminde, donanım satıcıları her silikon bloğuna yapay zeka işleme öğeleri yerleştiren SoC’lerini piyasaya sürmelidir. Qualcomm, Snapdragon Elite X SoC’lerini 2024’ün ortalarında piyasaya sürecek ve bu da Windows 12’nin iddia edilen çıkış takvimiyle uyumlu olacak. NVIDIA, AMD ve diğerleri gibi daha fazla oyuncunun yeni nesil PC çipleri için Arm komut setini kullanmayı planlamasıyla, Windows 12’nin Arm ISA için tam teşekküllü destek almasını ve işletim sisteminde birinci sınıf bir vatandaş gibi davranmasını bekliyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.