YABANCI TABELALARIN SÖKÜM İŞLEMLERİNE BAŞLANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde yabancı tabelaların ve ibarelerin söküm işlemlerine başlandı.

Yalova Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısında kabul edilen ve 2020 yılında yürürlüğe giren yönetmelik doğrultusunda Zabıta Müdürlüğü ekipleri esnafları 15 gün önce tebligatla bilgilendirmişti. Yapılan uyarılara uymayan esnafların tabelaları ve dükkân camlarında yazan yabancı ibareler Zabıta Müdürlüğüne bağlı bulunan ekipler tarafından kaldırılmaya başlandı. Birçok esnaf ise yapılan tebligatlara uyarak kendi imkânlarıyla tabelalarını değiştirdi.

Söküm işlemleri öncesi tebligat yapıldığını belirten Yalova Belediyesi Zabıta Müdürü Eren Demirhan; “Yalova Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısında onaylanarak yürürlüğe giren İlan, reklam ve tanıtım yönetmeliğine istinaden Zabıta Müdürlüğümüz tarafından gerekli denetim ve kontroller yapılmıştır. Yapılan kontroller sonrasında farklı dilde ilan ve reklam tabelası bulunan işletmelere 15 gün süre verilerek, bu aykırılığın ortadan kaldırılması istendi. Verilen süre bitiminde bu aykırılığı kaldırmayan işletmelerin tabelaları ve reklamları sökülmektedir” dedi.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.