YAKIN ZAMANDA UMUT YOK GİBİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Kaç gündür düşünüyorum ve olanları anlamlandırmaya çalışıyorum.

 

Gündem 1: Bedelli askerlik çıktı ve büyük çoğunluğu 10 yılını doldurmadan fetö gerekçesiyle işten atılanlar oluşturacak, peki terörist dediğiniz birini nasıl askere alacaksınız nasıl silah vereceksiniz soru işareti

 

Gündem 2:Ülkede ciddi bir ekonomik kriz, adım adım gelen bir devalüasyon var. Bunun sonucu olarak global şirketlerin Türkiye kolları bir gecede yüzde 20 yüzde 30 daha fazla borçlanmayla karşı karşıya kalacak, bunu sonucunda da ya piyasadan çekilme ya küçülme yada istihdam azaltma olacak.

 

Gündem3: Açıklanan 100 günlük eylem planlarında üretime ve ihracatı arttırmaya yönelik hiçbir program yok. Artan cari açık düşen ihracat rakamları ufku pekte parlak göstermiyor.

 

Gündem4: Rahip mevzusu, eğer rahibin suçluluğundan eminseniz içeriden neden çıkarttınız, Amerika ilk baskısında sonuca ulaştı ev hapsi verdiniz şimdi de bu tavizi verdiyseniz adamlar tabi ki bastıracak taviz, taviz doğurduğundan emin bir devlettir ABD.

 

Gündem5:Bu ülkenin ekonomisi İşletme bitiren bir damada teslim edecek kadar basit değildir. Ekonomik tabirlerden bile bir haber olan damat efendi hala çıkıp da iki kelime ile piyasaları rahatlatmamıştır.

 

Tamam biz

 

Vatan millet Sakarya bir milletiz Bağımsızlıktan ödün vermeyiz ama her sorunda bu özelliklerle çözülmez. Denge politikası diye bir şey var kendini sağlama alana kadar bunu yapmak zorundasınız…

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.