Yalova Belediyesi Kardeş Şehir Budva’yı Ziyaret Etti

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, eşi Dilek Salman, Yalova Meclis Üyeleri Cemil Aydın, Melda Çetin, Sinan Giray ve Adil Ürekli ile birlikte Yalova’nın Kardeş Şehri Karadağ’ın Budva şehri tarafından düzenlenen Budva Şehir Günü etkinliğinde kentimizi temsil ettiler. Budva’nın diğer kardeş şehirlerinin de katıldığı etkinlik şehirlerin yakınlaşması ve kültürel etkileşim açısından önem taşımaktaydı.

budvaziyareti-(3)-WEB6

Etkinlik kapsamında Budva Belediyesi’nin heyetler adına verdiği davette iki şehrin ortak sorunlarının çözümüne ilişkin öneriler konuşularak, birliktelik içinde sürdürülebilecek projelere önem verilmesinin altı çizildi. Başkan Vefa Salman gezi kapsamında Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanović ile de görüşme fırsatı yakaladı. Yalova heyetinin misafirperverlikle ağırlandığı ziyarette sosyal, kültürel, ekonomik ve benzer alanlardaki işbirliğinin arttırılmasına yönelik karşılıklı iyi niyet ifadeleri sunuldu. Kardeş şehir ilişkilerinin geliştirilerek devam ettirilmesinde mutabık kalınan davet süresince Budva, Bar, Kotor şehirlerinde incelemelerde bulunan Yalova Heyeti, tarihi ve sosyal yerleri de ziyaret etti.

budvaziyareti-(2)

Belediye Başkanı Vefa Salman, Budva Belediye Başkanı Lazar Radenoviç’e misafirperverlikleri için teşekkür ederek, Yalova’yı sembolize eden minyatür çalışmasını hediye etti. Budva Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında diğer kardeş şehir heyetleri ile temas kurma imkanı yakalayan Yalova Heyeti, Budva Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri’ni de Yalova’da görmekten mutluluk duyacaklarını belirtti. Budva Belediye Başkanı Lazar Radenoviç daha önce gerçekleştirdiği Yalova ziyaretinden bahsederek kentimize ve Yalovalılar’a yönelik dostane duygularını bir kere daha dile getirerek, Başkan Salman’a Budva tanıtım kitabını takdim etti.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.