Yalova Belediyesi Kardeş Şehir Ohrid’i Ziyaret Etti

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

 

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Yalova Belediye Meclis Üyesi Baydur Bilen ile birlikte Yalova’nın Kardeş Şehri Ohrid’i ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Güleç ve Meclis Üyesi Bilen Ohrid şehri tarafından geleneksel olarak düzenlenen “St. Clement Ohrid” Şehir Günü’ne katılarak, Makedonya’da kentimizi temsil ettiler.

Şehirlerin yakınlaşması ve kültürel etkileşim açısından önem taşıyan etkinliğe, Ohrid’in diğer 9 kardeş şehri ile birlikte Türkiye’den Yalova ve Safranbolu Belediyeleri katıldı. Düzenlenen davette başta Ohrid Belediye Başkanı Nikola Bakraceski olmak üzere, diğer kardeş şehirlerin temsilcileri ile de fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalayan Başkan Yardımcısı Güleç, şehirlerin ortak sorunlarının çözümüne yönelik öneriler ve birlikte sürdürülebilecek projeler hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Davet kapsamında sosyal, kültürel, ekonomik alanlarda işbirliğinin arttırılması için ileriye yönelik planların altı çizildi.

 

Ziyaret sürecince Kardeş Şehir Ohrid tarafından misafirperverlikle ağırlanan Yalova Heyeti, Ohrid şehrinin tarihi ve sosyal yerlerini gezerek, incelemelerde bulundu. Davetten dolayı memnuniyetini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Ohrid Belediye Başkanı Nikola Bakraceski’ye misafirperverlikleri için teşekkür ederek, Yalova’yı sembolize eden hediyeleri takdim etti. Yalova Heyeti’ne bu yılki etkinlikler kapsamında yapılan M.Ö 5. yüzyılda kullanılan altın maske figürünü hediye olarak takdim eden Ohrid Belediye Başkanı Bakraceski, Yalova Heyeti’nin katılımından dolayı memnuniyetlerini belirterek, teşekkür etti. Ohrid Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında diğer kardeş şehir heyetleri ile temas kurma imkânı yakalayan Yalova Heyeti, Ohrid Belediye Başkanı ve diğer şehirlerin temsilcilerini de Yalova’ya davet ettiler.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.