YALOVA BELEDİYESİ’NDEN AŞURE İKRAMI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Muharrem Ayı içerisinde yer alan aşure gününde vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Yalova Belediyesi tarafından Gazipaşa Caddesi, Cevdet Aydın Parkı önünde kurulan stantta vatandaşların Muharrem Ayını kutlayan ve aşure ikramında bulunan Başkan Tutuk, yapılan ibadetlerin ve tutulan oruçların kabul olması temennisinde bulundu. Yalova Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte, Muharrem Ayı vesilesiyle gerçekleştirilen bu güzel girişim, başta Yalova halkı olmak üzere diğer ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Başkan Tutuk, vatandaşları bu anlamlı günde bir araya getirerek, beraberlik ve dayanışma duygusunu pekiştirme amacıyla bu etkinliği düzenledi. Yapılan dualar ve oruçlar, inancın gücünü ve insanların birbirleriyle olan bağını yeniden hissetmelerini sağlamanın yanı sıra, kardeşlik ve hoşgörüyü de vurguladı. Bu etkileyici atmosferde, Başkan Tutuk’un samimi temennisine herkes katılım gösterdi ve dileklerinin kabul olmasını diledi. Etkinlik, Yalova Belediyesi’nin toplumun birbirini anlama ve destekleme kültürünü pekiştirmek için yaptığı başarılı çalışmalardan sadece biri olarak örnek gösterilebilir.

Birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesi için en önemli aylardan birinin Muharrem Ayı olduğunu belirten Başkan Tutuk; “Sevgi, barış, kardeşlik ve hoşgörünün anlam kazandığı bu ayda, birlik ve beraberliklerin  pekiştirilmesi adına gelenek ve göreneklerimizle bu maneviyatı yaşatıyoruz. Rabbim bu ay içinde tutulan oruçları, yapılan ibadetleri kabul etsin” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.