YALOVA DEVLET HASTANESİNDE BİR İLK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Devlet Hastanesinde bir ilk yaşandı.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarının rehabilitasyon ve tedavi sürecinde Halk Eğitim Merkezi Eğitmenlerinin katkısıyla oluşan sanat çalışmaları ile meydana gelen eserler Devlet Hastanesi koridorlarında sergilendi.

Yalova Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen İş Uğraş Terapisi sergisinin yıl sonu açılışını Kamu Hastaneleri Başkanı Dr.Burak Gül, Başhekim Doç. Dr. Hasan Ergenç veToplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) danışanları tarafından yapıldı. Yalova İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Serginin ruh sağlığı rahatsızlığı olan bireylerin duygu ve düşüncelerinin toplum tarafından anlaşılmasını sağlamak beceri ve yeteneklerini açığa çıkartmak, çeşitli sebeplerle toplum yaşamında geri planda kalmaya itilen bu bireylerin en az toplumun diğer öğeleri kadar hayatın içinde var olduklarını toplumdan ayrıştırılamayacaklarını vurgulamak ve tüm bunlara dair farkındalık oluşturmak gayesi ile açıldığı Psikiyatri Uzmanı Dr. Alkin Yılmaz tarafından bildirildi. Hastane çalışanlarımız, hastalar ve yakınları sergiye büyük ilgi gösterdi” denildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.