YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE ‘EMZİRME HAFTASI’ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 1-7 Ekim Emzirme Haftası etkinlikleri kapsamında stand kuruldu.

Kadın Hastalıkları ve Doğum servisindeki etkinlikte  Anne sütü ile beslenmenin önemini vurgulandı. Vatandaşları bilinçlendirme amacıyla kurulan standta hastalara eğitim verilerek , bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.                                              

En ideal besin anne sütünün Hastaneden yapılan açıklamada, anne sütünün önemine dikkat çekildi.  Emzirmenin hem anne hem çocuk için önemli olduğu vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi: “Dünyada 2023’te ‘Emzirmeyi mümkün kılmak,  ebeveynler için fark yaratma’ sloganı ile belirlenen haftada amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın kendileri için en ideal besin olan anne sütü ile beslenmelerini sağlayarak sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.”

Hastanelerinin “Bebek Dostu Hastane” ünvanına sahip olduğuna da işaret edilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:  “Anne sütü, annenin bebeğine vereceği en güzel hediyedir. Yarınların daha sağlıklı olması, tüm bebeklere anne sütüyle beslenme hakkının tanınması, hiçbir bebeğin bu haktan mahrum edilmemesi ve konunun öneminin belirtilmesi amacıyla ekim ayının ilk haftası  Emzirme Haftası olarak kutlanmaktadır.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.