YALOVA MEYDAN KOMUTANLIĞI VE YALKİM OSB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Meydan Komutanlığı ile Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas OSB arasında  olası acil durumlara yönelik  yetki ve sorumlulukları saptayan bir işbirliği protokolü imzalandı

Yalova Meydan Komutanlığı ve Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas OSB arasında imzalanan protokolün imza törenine Yalova Meydan Komutanı Hava Pilot Albay Okan Uygun, Hava Pilot Albay Serap Akbulut,  Hava Pilot Albay Oğuzhan Karakoç, Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş, YALKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Kaplan, Hava Uçak Bakım Kıdemli Üstçavuş Selim Pekgüven, Akkök Yalova Şirketleri Kamu İlişkileri Koordinatörü Hande İpek ve YALKİM OSB Bölge Müdürü Özkan Anafarta katıldı.

İşbirliği protokolü kapsamında, YALKİM OSB bünyesinde bulunan Aksa, Akkim ve DowAksa tesisleri ile Yalova Meydan Komutanlığı’nın olası risklere  karşı hazırlıklı olması, ilgili müdahale ekiplerinin eğitilmesi ve olası acil durumlarda sorumluluk paylaşımı konuları netleştirildi. 

Protokol için öncelikle olası riskler tüm boyutları ile analiz edildi ve alınabilecek önlemler hakkında teknik ekiplerce detaylı çalışmalar yapıldı. Analiz edilen riskler, saptanan sorumluklar ve karşılıklı yükümlülükler yazılı hale getirildi ve protokole bağlandı.

İşbirliği kapsamında, ilk etapta Yalkim OSB itfaiye ekibi, Türk Hava Kuvvetleri tarafından verilen, “Uçak Kaza Kırım ve Acil Müdahale” eğitimine katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.