YALOVA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRÜ SUAT PARILDAR’DAN “14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ” MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar Yalovalı çiftçilerin “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü”nü yayınladığı yazılı mesajla kutladı.

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar  yayınladığı mesajda; “14 Mayıs Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAP) kuruluş tarihi olup, bu gün 1984 yılından beri her yıl ”Dünya Çiftçiler Günü” olarak kutlanmaktadır. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun 14 Mayıs 1984 yılında Hindistan’da yapılan Genel Kurulunda, Çiftçilik mesleğine olan farkındalığı tüm dünyada artırmak amacıyla 14 Mayıs’ın Dünya Çiftçiler günü olarak kutlanması teklif edilmiş ve kabul edilmiştir.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’na üye tüm ülkelerde aynı zamanda kutlanmaktadır. Bugün de gerçekleştirilen çeşitli faaliyetlerle dünyanın her tarafında tarımsal üretim yoluyla insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda üretimini gerçekleştiren çiftçilik mesleğinin toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması, çiftçilik mesleğine ve bu mesleğin sorunlarına kamuoyunun dikkatinin çekilmesi hedeflenmiştir.

Her yıl çeşitli etkinliklerle kutladığımız Dünya Çiftçiler Günü, ülkemiz tarımının ve ona emek katan üreticilerimizin değerini hatırlamanın yanında tarıma dair gelecek planlamasını konuşabilmek açısından da çok önemlidir. Cumhurbaşkanımızın da her platformda ifade ettiği gibi 21’inci yüzyılda da tarım ve gıda; su, enerji ve teknolojiyle beraber stratejik sektör olma konumunu sürdürmekte olup güçlü bir ülke kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış olan ülkedir. Sayın Bakanımızın ifadesiyle de Savunma sanayinden daha önemli bir yer tutan tarım, ülkemiz için bir milli güvenlik meselesidir.

Bu doğrultuda ‘Tarlada izi olmayanın sofrada yüzü olmaz’ şiarından yola çıkarak toprağımıza gönül verip çalışmayı ve üretmeyi yaptığımız işin aslı saymamız, siz değerli çiftçilerimizi ve bizleri yarınımız için bugünden üretmeye başlamak ve hiç durmadan çalışmak hedefinde buluşturmaktadır. Bu hedefimiz doğrultusunda, İl Müdürlüğü olarak var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu inançla, toprağımıza emek ve sevgi veren, Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren çiftçilerimizi gönülden kucaklıyor, bereketli yarınlar için, ben ve ekibim çalışmaya devam etmekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum. Ürününüz bol, kazancınız bereketli olsun dileklerimle “Dünya Çiftçiler Gününüzü kutluyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.