YALOVA TEMA’DAN BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜN 2 ETKİNLİĞİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği Çevre Haftası kapsamındaki son etkinliğini BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜN 2 adı altında, Yalova Belediyesi ev sahipliğinde Batı Sahil Bandındaki etkinlik alanında, iki gün boyunca Doğa, Bilim, Sanat ve Spor Şenliği gerçekleştirdi. 

Neden “başka bir dünya”?

Bu etkinliğin fikir babası olan Çınarcık ilçe Sorumlumuz Orçun Emrah Eren yaptığı açıklamada; “Dünyamızın gitgide yaşanmaz hale geliyor. Gerek iklim değişikliği, gerek plansız şehirleşme, gerekse yanlış tüketim alışkanlıkları insanı doğadan hızla koparıyor. Doğanın parçası olduğunu unutan insanlar olarak emanetçisi olduğumuz bu dünyayı sonraki nesillere bulduğumuzdan daha iyi bırakmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bu yüzden hem kendimizi hem de toplumu değiştirmek bizler gibi doğa sevdalısı, bilinçli bir azınlığa düşüyor. Küçük değişiklikler fark yatabilir. Küçük değişiklikler başka bir dünya için önemli bir başlangıç olabilir. Bu sebeple…  BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜN!” dedi.

Geçen yıl Türkiye’de ilk defa Çınarcık’ta Tema Çınarcık İlçe Sorumluluğu tarafından Çınarcık Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Doğa Şenliğinin ikincisi 10-11 Haziran tarihlerinde bu kez Yalova’da yapıldı.

Şenlikte gönüllü olarak katılan Resmi Kurum Müdürlük ve Sivil Toplum Kuruluşları Stand kurarak doğayla uyumlu yaşam adı altında yaptıkları çalışmaları sergilediler.

Şenlikte görev alanlar; Yalova Belediyesi Sıfır Atık ve İklim Değişikliği, Süs Bitkileri, Kağıt Yapım atölyeleri; Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü; Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü; Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü; Yalova Çevre Şehircilik İklim Müdürlüğü ile Eczacıbaşı Holding’in Uğur Okulları öğrencileri ile ortaklaşa gerçekleştirdiği TEMİZ DENİZ TEMİZ DÜNYA resim sergisi; Yalova Bonsai Art; SS Marcel Aronya Ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Kadın Girişim Üretimi ve İşletme Kooperatifi; Başka Bir Dünya Kampçılık; Dağcılık ve tırmanış; Trekking ve Fotoğraf; Kain Çiftliği; Gülderman Çiftliği Zehirsiz Tarım ve AGROHOMEOPATİ; Serender Ekolojik Yaşam; Yalova Model Uçak, Yalova Havacılık Klubü PARAMOTOR; Yalova Balıkadamları ve Su Sporları kulübü; Tema Çiftlikköy İlçe Sorumlusu ve Öğrencileri TASARIM atölyesi; TEMA İl Yönetiminden Tuğba Karaahmetoğlu öğrencileri ile RESİM atölyesi; Pera Dans ve Sanat Merkezi DANSLARI ile renk kattı. Katılımlarından dolayı herkese sonsuz teşekkürler.

Şenliğin açılışı Yalova Balıkadamları ve Su Sporları Kulübü Dalgıçları tarafından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde denizde Bayrak açılmasıyla ile başladı. 10 Haziran Cumartesi günü saat 11 de yapılan açılışa İl Temsilcisi Arzu Demir ve Tema İlçe ve Mahalle Sorumluları, TEMA Gönüllülerinin yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, STK Başkanları ve çok sayıda izleyici katıldı.

İl Temsilcisi Arzu Demir de yaptığı açıklamada “Çevreye ve Doğaya duyarlı Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk Şenliğin ilk gününde standları tek tek gezip inceleyerek bilgi alması katılımcıları oldukça memnun etti. Etkinlik alanındaki oyunlara da iştirak eden Başkanımız Bocce hakemi Timur Sevi ile Bocce oyununa iştirak ederek TEMA gönüllülerine hoş bir anı bıraktılar.

Şenliğin ilk gününde Pera Dans Sanat Merkezi şenlik alanında kurulan sahnede çeşitli dansları öğrencileri ile sergileyerek izleyicilere eğlenceli saatler yaşattı. Gençler ve Çocuklar şenlik alanında birbirinden eğlenceli oyunlar oynayarak keyifli bir gün geçirdiler.

Tema Yalova İl Temsilciliği olarak Çevre Haftası boyunca etkinlikler düzenleyen ve etkinliğimizin gerçekleştirilmesine katkı sunan başta Yalova Belediyesi olmak üzere Başkanımız Mustafa Tutuk’a, Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Candan Yılmaz’a, Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emirhan Balkaya’ya, Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hakan İlaslan’a, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar’a, Yalova Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Murat Alacatlı ve Caner Şamiloğlu’na, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Ziya Karatekin’e katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Seneye Başka bir Dünya Mümkün 3 etkinliğinde görüşmek üzere “Hoşçakalın, Doğada kalın” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.