YALOVA TEMA’DAN GÜNEYKÖY – SOĞUCAK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği her ay gönüllülerini doğada buluşturmak amacıyla yaptıkları Doğa Yürüyüş Etkinliği kapsamında Pazar günü Güneyköy-Soğucak arasında yürüdüler.


“FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”


28 kişiden oluşan TEMA Yalova ekibi geçtiğimiz Pazar günü Yalova Belediyesinin tahsis ettiği otobüsle Güneyköy-Soğucak arasında 3 mevsimin bir arada yaşandığı harikulade bir doğa manzarasında Fahrettin Yurtbay’ın rehberliğinde 9 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptılar. Güneyköy’den yürüyüşe başlayan Yalova TEMA ekibi Güneyköy-Soğucak arasındaki orman içinde yaptıkları yürüyüşte çiğdem, noel gülü, menekşe, sıklamen, sümbül, ispit, anemon, kuzukulağı, küre çiçeği, kaplan otu gibi birçok yaban çiçeklerini de görme fırsatı buldular. İl Temsilcisi Arzu Demir yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a etkinliklerini gerçekleştirme konusunda verdiği destekten dolayı teşekkürlerini ifade ederken tüm Yalovalıları doğanın muhteşem büyüsünde buluşmaya çağırdı. Arzu Demir yaptığı açılamada, “Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla değişik gruplar ve rotalarda bu tür doğa etkinliklerimiz devam edecek. Temsilcilik olarak; ekolojik turizm alanlarının tanıtımı, korunması ve temizliği adına her türlü katkıyı sunmak ve bilinç oluşturmak en büyük arzumuzdur. Doğa hepimizin ona el birliğiyle sahip çıkmamız ve doğayla uyumlu bir yaşam ana felsefemiz olmalıdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.