YALOVA TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ “TOBB TİCARET SİCİLİ UYGULAMALARI SEMPOZYUMU VE SİCİL AKADEMİ LANSMANI”’NA KATILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

10-11 Şubat 2024 tarihlerinde Ankara’da TOBB binasında düzenlenen Ticaret Sicili Uygulamaları Sempozyumu ve Sicil Akademi Lansmanı’na, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, ilgili bakanlık yetkilileri ve Türkiye genelinden 238 ticaret sicili müdürü ile müdürlük personelleri katılım göstermiştir. Bu etkinlikte, Odamızın Ticaret Sicili Müdürü İbrahim Akkanat ve Yardımcıları M.Emrah Akın, Başak Erdinç, Gözde Yıldız da yer almıştır.

Sempozyum süresince, ticaret sicili konularında yaşanan gelişmeler ve yenilikler ele alındı. Bir devlette en önemli kayıtların ticaret sicili, nüfus ve tapu olduğunu vurgulayarak Büyük bir reforma imza attıklarını belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni şirket kurmak için eskiden 7 ayrı bürokratik işlem gerekirken şimdi tek imzaya indiğini, 2 gün olan ilan yayın süresinin ise yarım saate indiğini belirtti. Çevre açısından da önemli bir iş yaparak, dijitale geçildiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, “100 ton gazete kâğıdı, 10 ton birinci hamur kâğıt, 1 ton naylon poşet ve kargo paketi, kargo maliyeti, yakıt, enerji, kırtasiye ve arşivleme maliyetinden tasarruf sağlamış olduk. Ayrıca insan emeğinin verimli kullanılmasını sağladık. Yeşil dönüşüm ile birlikte, ekonomiye de katkıda bulunduk. 2023 yılının son iş gününü, tüm zamanların rekorunu kırarak bir günde 12.309 ilan yayınlayarak tamamladık. Bunları hep birlikte başardık” dedi.

Gerçekleştirilen lansmanda Ticaret sicili yönetim ekibi ve uzman personel, tecrübelerini ve bilgilerini paylaşarak birbirlerinden faydalandılar. Bu önemli toplantı, ticaret sicili uygulamalarının geleceği için kritik kararların alındığı bir platform olarak değerlendirildi.

Odamız Ticaret Sicili Müdürü İbrahim Akkanat Limited Şirketten Anonim Şirkete tür değişikliğini sunumundan sonra katılımcıların sorularını yanıtladı.

Yalova Ticaret Sicili Müdürlüğümüz Sicil Akademi alt çalışma gruplarında aldığı görevlerden dolayı Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından plaketle taltif edilmiş, ayrıca Sempozyumda konuşmacı olarak yer Ticaret Sicili Müdürümüz İbrahim Akkanat plaketle taltif edilmiştir.

Bugünden itibaren hizmete başlayacak olan Sicil akademi uygulama birliği açısından tüm ticaret Sicili müdürlüklerimize yol gösterecek bir çalışmadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.