YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE 100 ADET SÜLÜN DOĞAYA SALINDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün 2023 Yılı Kanatlı Hayvan Salım Programı kapsamında üniversitemiz Merkez Yerleşkesinde Sülün salım etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Er, Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan ile Yalova Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Gündoğdu katıldı.

2022 Yılı Aralık ayında üniversitemizde 25 adet sülün ve 25 adet tavşanın doğaya salınması sonrasında hayvanların yaşam alanına foto kapanlar kurulmuştu. Fota kapanlardan alınan görüntüler sonrası sülünlerin yaşamını sürdürmesinin uygun olduğu belirlenen yerleşkemizde 100 adet daha sülün doğaya bırakıldı.  Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan Yalova Üniversitesi Yerleşkesinin sahip olduğu konumu ve doğasıyla hayvan salınımı için çok uygun olduğunu ifade ederek kendilerine yerleşkeye hayvan salınımı imkanını sağladıkları için Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’ya teşekkürlerini sundu.

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Er ise burada yaptığı konuşmada doğanın ekolojik dengesinin korunması için çalışmalar yürüten Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürlüğüne teşekkür etti. Prof. Dr. Hamit Er Yalova Üniversitesi Yerleşkesinin yaban hayvanlarının doğal yaşam alanı haline gelmesiyle öğrencilerin doğayla ve hayvanlarla iç içe bir ortamda eğitim görme imkanına sahip olacaklarını belirtti. Yapılan konuşmaların ardından 100 adet sülün doğaya bırakıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.