YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE BİLİM ŞÖLENİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

2023-2024 Akademik Yılı’nın başlamasıyla birlikte Yalova Üniversitesinde bilim şöleni yaşanıyor.

Birçok Program Düzenleniyor

Yalova Üniversitesi, bir yandan ulusal ve uluslararası birçok değerli konuşmacının yer aldığı “Edward W. Said’in Ölümünün 20. Yılında Oryantalizmi Yeniden Düşünmek” konulu uluslararası sempozyuma ev sahipliği yaparken, 1 Kasım’da başlayan 10. Örgütsel Davranış Kongresi’nin Çalıştay programı Türkiye’nin farklı üniversitelerinden değerli akademisyenleri ağırladı. Bilim şöleninin yaşandığı kampüste ayrıca Yalova Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü ve Mediko-Sosyal Merkezi, Üniversite Gençlerinin İyilik Halini ve Ruh Sağlığını Güçlendirme Çalışmaları Programı düzenlendi.

“Edward W. Said’in Ölümünün 20. Yılında Oryantalizmi Yeniden Düşünmek” konulu uluslararası sempozyumun açılış konuşmalarını yapan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, sempozyumun oryantalizm konusunda derinlemesine bir anlayış geliştirmek ve Edward W. Said’in düşüncelerini yeniden değerlendirmek için çok değerli bir fırsat sunduğunu ifade etti. Bahçekapılı, yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, değerli konuşmacılara ve sponsor firmalara hediye ve teşekkür belgelerini takdim etti.

Türkiye’de Yılda Bir Düzenlenen Kongre Yalova’da Gerçekleşiyor

Yalova Üniversitesi bünyesinde 10. kez düzenlenen Örgütsel Davranış Kongresi ise, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden onlarca değerli akademisyenin katılımıyla gerçekleşiyor. Çalıştay Programı kapsamında 1. gün oturumlarında önce Bursa Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Bilçin Tak Meydan, “Örgütsel Davranış Alanında Nitel Çalışmanın Dayanılmaz Hafifliği” konusunu ele aldı. Ardından, Başkent Üniversitesinden Prof. Dr. Hakkı Okan Yeloğlu, “Örgütsel Davranış Alanında Nicel Araştırma Sorunları” başlıklı sunumuyla katılımcılara önemli bilgiler sundu.

Öğleden sonra oturumlarında ise Sabancı Üniversitesinden Prof. Dr. S. Arzu Wasti, “İyi Yayınların Beş Temel Taşı” ve “Araştırma Önerilerinin Değerlendirilmesi” konularını detaylandırdı.

Üniversite Gençlerinin Ruh Sağlığını Güçlendirme Çalışmaları

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca’nın katılımıyla, üniversite gençlerinin iyilik halini ve ruh sağlığını güçlendirme çalışmaları kapsamında Yalova Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü ve Mediko-Sosyal Merkezi bir etkinlik gerçekleştirdi. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sinem Baltacı “Kendime! İyi Bak” isimli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşinin ardından, Merkez Kantin önünde açılan Yeşilay, İl Sağlık Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Psikoloji Kulübü ve Müzik Kulübü stantlarında gerçekleştirilen etkinlikler incelendi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.