YALOVA’DA EKMEK 5 TL OLUYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Maliyet girdilerinden dolayı fırıncıların bir süredir bekledikleri karar çıktı.

Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği ilgili komisyonu toplayarak fırıncıların kararını değerlendirdi. Bu kararla ilgili çevre illerin ekmek fiyatları göz önünde bulunduruldu ve Fırıncılar Federasyonumdan da görüş alındı.

Ardından son kararı veren komisyon Yalova’da 4 TL’den satılan 200 gramlık beyaz ekmeğin fiyatının Aralık ayından itibaren yüzde 25’lik zamla 5 TL’ye çıkartılmasına karar verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan yetkililer, ” Bu kararla ilgili Türkiye Fırıncılar Federasyonumdan olur aldık. Ardından da Tarım ve Orman Bakanlığı’na gerekli yazıyı yazdık. Bakanlıktan görüş gelmesini bekliyoruz.

BAŞKALARI 5 TL’DEN SATIYORLAR

Zam kararı alırken elbette çevre illere de bakıyoruz. Balıkesir, Bursa, Kocaeli ve Sakarya’da ekmek 5 TL’den satılıyor. Biz de ilk olmamak adına çevre illerin fiyatlarını arttırmasını bekledik. Beyaz ekmek olarak bilinen 200 gramlık ekmeğin Aralık ayından itibaren 5 TL’den satılmasına karar verdik.

SON KARARI VALİLİK VERECEK

Fırıncılar ekmek fiyatlarında bakanlık onayı olmadan artışa gidemiyorlar. Fırıncıların maliyet hesaplamasına göre bir ekmeğin su anki maliyeti 6 TL 10 kuruş. Önce YESOB olarak biz karar aldık.

Şimdi YTSO’da kendi komisyonunda karar alıp onlarda kararı bakanlığa gönderecekler. Elbette ekmek zammını Yalova Valiliği mahkemeye de taşıyabilir ancak çevre illerde ki artısın da göz önünde tutularak böyle bir durum yaşanacağını tahmin etmiyoruz”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.