YALOVA’DA İLK KEZ TÜMÖRLÜ BÖBREĞIN ÇIKARILMASI AMELIYATI GERÇEKLEŞTIRILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

72 yaşında, sağ böbrek tümörü olan erkek hastanın kanserli böbreği yalova’da ilk kez yapılan sağ radikal nefrektomi ameliyatı ile çıkarıldı. Ameliyat, Op. Dr. Süleyman Sıtkı Uraloğlu ve Op. Dr. Deniz İpek tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Ameliyat sonrasında hasta şifa ile taburcu edildi.

İl sağlık müdürü uzm.Dr.Halim Ömer Kaşıkcı ameliyatla ilgili olarak; “geçtiğimiz günlerde kapalı olarak gerçekleştirilen böbrek taşı ameliyatının ardından üroloji hekimlerimiz tarafından yine bir ilk gerçekleştirildi. Radikal böbrek nefrektomi ameliyatı tümör içerenböbrek dokusunun cerrahi olarak çıkarılmasıdır ve büyük ameliyatlar kategorisindedir. Bu ameliyatın hastanemiz şartlarında gerçekleştirilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Çalışmalarından dolayı hekim arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yalova mevcut durumu ve özellikle yapılacak olan 400 yataklı hastane ile tüm branşlarda yenilikler ve ilkler yaşayacağız.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.