YALOVA’DA KIŞ TEDBİRLERİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Valiliği Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri Komisyon Kararınca 01/12/2023 – 01/04/2023 tarihleri arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlara kış lastiği takma zorunluluğu getirilmiştir.

Sürücülerimizin yola çıkmadan önce hava ve yol durumu hakkında kış tedbirleri ile ilgili, Acil Yönetim Merkezi olan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne ait 0 226 814 24 71 nolu telefon numarasını arayarak bilgi edinebilirler.

VATANDAŞLARIMIZIN GÜVENLİ YOLCULUK İÇİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Sürücülerin kış şartlarında güvenli bir şekilde araç kullanabilmeleri için yola çıkmadan önce araçlarının periyodik bakımlarını yapmaları, Kış lastiği takmaları veya mevcut kış lastik diş derinliğinin kış için (kamyonet, minibüs ve otomobil için 1,6 mm, kamyon, çekici, tanker ve otobüsler için 4,00 mm, dört teker altı araçlar için 1 mm) uygun olmasına dikkat etmeleri, Araç kullanırken aracının hızını hava ve yol durumuna göre ayarlamaları, Yola çıkmadan önce araçlarda teknik ve teçhizat ile avadanlıkları (Zincir, takoz, çekme halatı, ilk yardım çantası vb. ) bulundurması, Uykusuz ve yorgun yola çıkılmaması, Sürüş esnasında emniyet kemeri takılması, cep telefonunun kullanılmaması, Karlı ve buzlu yollarda ani fren yapılmaması, takip mesafesinin korunması, Yol üzerinde bulunan uyarı işaret levhalarına mutlak suretle uyulması, Güvenli bir yoluculuk için önem arz etmektedir

Alınan tüm tedbirlere rağmen trafik kazasının meydana gelmesi durumunda sürücülerimizin kendi can güvenliklerini koruyarak imkanlar dahilinde güvenlik önlemleri alıp zaman kaybetmeden 112159 (KGM) – 161 (Otoyol Acil Durum) acil hattının araması gerekmektedir. Kamuoyuna duyurulur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.