YALOVA’DA SAĞLIK PERSONELİNİN ÇOCUKLARI İÇİN HASTANEDE KREŞ HİZMETİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık personelinin çocukları için hastanede kreş hizmeti açıldı.

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Hastanemizde Kreşimizi Açtık Hastanemizde büyük bir özveri ile çalışan siz değerli çalışanlarımızın emeklerinin farkındayız. Toplum sağlığı için gece gündüz mesai harcarken bir yandan da evlerinizde anne-baba rolleri için çaba sarf ediyorsunuz. Sizler hastanemiz ve Yalova halkı için böylesine emek verirken bizlerde sizin yüklerinizi bir nebze hafifletmek amacı ile gözbebeğiniz olan evlatlarınızı güvenle emanet edebileceğiniz bir Kreşi hizmete sunuyoruz.

Kreşimiz, Hastanemizin yerleşkesi içerisinde olup bin dörtyüz metre kare kapalı alanı olan, üç tarafı yeşil bahçe ile çevrili toplamda iki bin metre kareye sahiptir. Tek katlı olmasından Ferah ve sınıfları bolca güneş almaktadır.  Kreşimizin içerisinde yemekhane, müzik ve sanat odası, Uyku ve Dinlenme odaları, iki kapalı biri açık altmışar metre karelik toplamda üç adet oyun alanı vardır.  Sınıflarımızın içerisinde oyuncak köşeleri, TV, ve çocuklara uygun masa sandalyeleri vardır. Güvenlikleri en üst düzeyde düşünülmüş olup sınıf köşelerinde köşelik, kalorifer peteklerinde ise korumalıkları vardır Her sınıfımız yaklaşık elli metre karedir. Her sınıfın kendine ait lavabosu mevcuttur. Bu sınıflarda 36 / 68 ay arası çocukların rahatça eğitim alabileceği oyuncakları ve eğitim materyalleri ile kendilerini eğlence ve güvende hissedecekleri bir kurumdur. Bunların yanı sıra kreşimizde iki depo alanı ile Müdüriyet ve ofis odaları da mevcuttur.

Kreşimize Yalova şehrimiz bünyesindeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan mesai arkadaşlarımızın da belirlenen kategorilere uygunlukları dâhilinde kreşimize kabulleri sağlanacaktır.

Bu kreşin açılmasında emeği geçen ve destek veren İl Sağlık Müdürümüz Dr. Emrah ERAY’a, sonrasında bize maddi, manevi katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara ayrıca teşekkür ediyoruz” ifadeleri kullanıldı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.