YALOVA’DA TURİZM RÜZGARI

Yalova’da 16-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Turizm Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutlamaya başladı.

Gazipaşa Caddesi’nde düzenlenen kortej yürüyüşü ile başlayan kutlamalar, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törenle devam etti. Yalova Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ev sahipliğindeki bu etkinlikler, şehrin turizmdeki iddialı yönünü gözler önüne serdi.

Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Yalova’nın turizm açısından sahip olduğu bütün bileşenlerle dikkat çekici bir il olduğunu vurguladı. Kentin gerçek potansiyelini ortaya çıkarması gerektiğini belirten Pişkin, “Özellikle Sayın Valimizin başlatmış olduğu turizm çalışmaları çerçevesinde, orta vadede Yalova turizm konusunda çok iddialı vilayetler arasında yer alacak,” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin ise Yalova’nın konumunun önemine değinerek, şehrin doğal, tarihi ve kültürel destinasyonlarla dolu olduğunu ve 30 milyon nüfusun yaşadığı havzada cazip bir turizm lokasyonu olduğunu söyledi. Karatekin, “Yalova olarak zenginliğimiz, turizme uygun çeşitlilik ve çok yönlü imkana sahip olmamızdır,” diyerek, şehrin turizm potansiyelini vurguladı.

Etkinlikler, YAFEM ekibi tarafından sergilenen halk oyunu gösterisiyle renklendi. Yalova’nın turizmdeki bu gelişimi, şehrin doğal güzelliklerini, termal kaplıcalarını, zengin ormanlarını ve kuş çeşitliliğini daha fazla insanın keşfetmesini sağlayacak ve şehre hak ettiği turizm payını kazandıracak gibi görünüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.