YALOVA’DAKİ KAMP AZERBAYCAN KARDEŞLİK İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Azerbaycan Masa Tenisi Milli Takım sporcuları kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirmek adına Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü ev sahipliğinde Yalova’da kamp yaptı.

Burada kamp yapan millilere, Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde yetişen ve milli takımda ülkemizi başarı ile temsil eden Ece Haraç ve Tugay Şirzat Yılmaz da eşlik etti. Günde çift antrenman yapan milliler keyifli bir kamp geçirdiler.

Yalova’daki kampın verimli geçtiğini ifade eden Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Kadri Kocacenk, “Yalova Belediye Gençlik Spor Kulübü olarak Azerbaycan milli takımı ile birlikte Yalovamızda ortaklaşa masa tenisi kampı gerçekleştirdik. Yalovamızda yetişen ve A Milli takımda oynayan sporcularımızda bu kampa katıldı. Amacımız Avrupa’da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi sağlamak. Bu kampları daha çok sıklaştırarak, çok güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyoruz. Bize desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’a da buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

“Dostluk Bağlarının Güçlenmesi Adına Yalova Her Zaman Rol Model”

Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Bayram Ali Yıldız ise, “Azerbaycan Milli Takımını burada misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Daha önce geldiler, buradan memnun kaldıkları için defalarca geliyorlar. Hem bizim hem de onların sporcuları için çok faydalı oluyor. Azerbaycan bizim kardeş ülkemiz. Onlar da bizim kardeşlerimiz dolayısıyla bizde onlarla birlikte kamp yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda özellikle Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Azerbaycanlı Antrenörden “Yalova Sizlerle Güzel Mesajı”

Azerbaycan Milli Takım Antrenörü Ferhat İsmailov, “4 senedir Yalova’da eğitim toplantılarına katılıyoruz. Artık dostluk bağlantılarımız arttı. Yalova Belediyesi’ne teşekkürlerimi bildiririm. Yalova sizlerle güzel” dedi.

Haraç, “Masa Tenisine Yalova’da Başladığımız İçin Şanslıyız”

Masa Tenisi Milli Takım Oyuncusu Ece Haraç, “Yaklaşık 12 yıldır masa tenisi oynuyorum. Milli takım hocalarımız Bayram Ali ve Kadri Hoca ile beraber hepimiz burada başladık. Şu anda bir kamp organizasyonu içerisindeyiz. Yalova zaten eski zamanlardan beri hep milli takım oyuncuları çıkaran profesyonel bir kulüptü. Başka ülkelerle kamp yapmak hem farklı arkadaşlık kurmamızı sağlıyor. Güzel bir atmosfer oluyor” dedi.

Masa Tenisi Milli Takım Oyuncusu Tugay Şirzat Yılmaz ise, “Yalova çok başarılı sporcular yetiştirdi. Bayram ve Kadri Hocanın çok büyük emeği var. Onlar sayesinde herhalde Türkiye’nin en iyi masa tenisi sporcuları burada yetişti hala da yetişmeye devam ediyor. Bundan dolayı diğer ülkeler buraya kamp yapmaya geliyorlar. Onlar için de bizim için de güzel oluyor” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.