YALOVA’MIZA İKİ BÜYÜK MÜJDE

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ak Parti Yalova İl Başkanı Muğlim BAĞATAR yaptığı yazılı açıklama ile 2 büyük müjde verdi.

Bağatar açıklamasında; “Kıymetli Yalovalı hemşerilerim,

İlimiz için çok önemli 2 önemli gelişmeyi sizlerle paylaşmak istedik.

  1. Sayın Milletvekillerimiz, Rektörümüz, Belediye Başkanımızla beraber Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurulması için çalışmaktayız. YÖK Başkanı ve Sayın Sağlık Bakanımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulması için son noktaya gelinmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın 06.02.2021 tarihli kararnamesi ile Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulumu onaylanmış bulunmaktadır. Yakın zamanda tamamlanacak olan devlet hastanesine ilave edilecek tıp fakültesi binası ile artık çevre illere ilimizden hasta gidişine gerek kalmayacak. Sağlıkla ilgili tüm hizmetler ilimizde gerçekleşecektir. Tıp fakültesi olması ile birlikte, konusunda uzman doçent ve profesör gibi akademik kadroların Yalova’da bulunması bizlere çok daha iyi hizmet alma imkânı sağlayacaktır. Şimdiden ilimize hayırlı olmasını dilerim.
  2. Bir diğer önemli konu da Bir süredir DSİ ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde gelişen ilimizin artan su ihtiyaçlarını karşılayabilmek maksadıyla su depolama hacmimizi arttıracak ilave bir baraj yatırımı gereksinimi doğmuştur. Mevki olarak Gökçe Barajımızın üst tarafına kurulacak, ana kaynağı Nacaklı Deresi olan barajımızın ismi Çağlayan Barajı olarak belirlenmiştir. DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından Çağlayan Barajı planlama ihalesi izni alınmıştır. Mart ayı itibariyle planlama ihalesinin yapılması hedeflenmektedir. Baraj içme suyu maksatlı olup, ilimize yıllık 15 hm³ içme suyu sağlayacağı düşünülmektedir. Planlama çalışmalarından sonra proje ihalesi yapılacaktır.

Tüm Yalovalı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederim.” Dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.