YENİ BAŞARI HİKAYELERİ İÇİN TEMELLER ATILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Üniversitesi ile YTSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun işbirliği ile “Girişimcilik Aşısı” programının startı verildi. Yalova Üniversitesi’nde düzenlenen tanıtım etkinliği ile işbirliğinin içeriği öğrenciler ile paylaşıldı.

Yalova Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencilerine bilgi ve tecrübe paylaşımını amaçlayan “Girişimcilik Aşısı Tanıtım Etkinliği” kapsamında YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilara Altan ve yönetim kurulu üyeleri öğrenciler ile bir araya geldi. Yalova Üniversitesi ile YTSO Kadın Girişimciler Kurulunun imzaladığı protokol sonrası öğrencilere projenin tanıtım etkinliği düzenlendi.

Tanıtım etkinliğinde bir konuşma yapan Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Senay Yürür Karslıoğlu işletme bölümü öğrencilerine projenin olumlu yönde etkisinin kaçınılmaz olduğunu vurgu yaparak “Proje kapsamında üniversitemizin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencilerimizin Girişimcilik derslerinde YTSO Kadın Girişimciler Kurulu yönetimindeki başarılı kadınlarımızın bire bir deneyimlerini aktarması ülkemizde çok daha girişimcilik başarısına örnek olacaktır. Eğitim öğretim yılının ikinci döneminde Girişimcilik derslerinde öğrencilerimize deneyimlerini ve başarı hikayelerini paylaşarak katkı sağlayacak olan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilara Altan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilere hitabında Yalova Üniversitesi ile işbirliği yapmış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilara Altan “Üniversitemiz ile işbirliği bizleri hem heyecanlandırıyor hemde yarınlara dair onlarca başarılı kadın hikayesinde katkı sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Genç arkadaşlarımızın da girişimci olabileceğini, kendilerini ve fikirlerini özgünleştirip emek verirlerse kendi girişimcilik potansiyellerini keşfedebilecekleri bir süreç olduğunu düşünüyoruz. Bu süreçte iş hayatındaki karşılaşılabilecek durumlarla ilgili kendi alanında başarılı kadın girişimcilerle tanışmaları iki taraf içinde oldukça önemli. Proje kapsamında öğrencilerimizin başarılı iş kadınlarımızın işyerlerine ziyaretler planlıyoruz. Kongre, bilgi şöleni ve konferanslar düzenleyeceğiz. Sektörel uzmanlık ve yönlendirilmiş araştırma derslerinde akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz ile işbirliği içerisinde eğitim sürecine katkılar sunmak istiyoruz. Amacımız yeni başarı hikayelerine katkı sağlamak. Bizler içinde çok önemli olan projeye en başından beri destek veren ve paydaşımız olan Yalova Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve Rektör Yardımcısı Senay Yürür Karslıoğlu’na özel teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca proje için elini taşın altına koyan Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, Fakülte Dekanı Prof.Dr. Taner Tatar’a, Dekan Yardımcımız Prof.Dr. Bilge Leyli Demirel Ergün’e, Bölüm Başkanımız Prof.Dr. Selami Özcan’a, Dr.Öğr. Üyesi Elif Nur Alper’e ve değerli öğretim görevlilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.