YTSO 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu başkanı Tahsin Becan, Yaptığı yazılı açıklama ile 8 mart dünya kadınlar gününü değerlendirdi.

 

“Ülkemizde kadınlarımızın toplum içinde ön plana çıkmaya başladıklarına, önemli görev ve sorumluluklar üstlenmelerine büyük bir gurur ve memnuniyetle tanıklık ediyoruz. Toplumsal, siyasal, sosyal ve kültürel alanlarda kadınlarımız, kendi yerlerini, kendi çabalarıyla çalışarak ve hak ederek kazanmaktadırlar. Kadının toplumsal hayatımızdaki yerinin daha da yükselmesi ve başarılarının toplumun refahına değer katması en büyük dileğimizdir.​

 

Millet olarak annelerimizden başlayarak hayatımızdaki bütün kadınlara verdiğimiz değerin asla azalmaması ve yükseltilmesi gerekir. Bunu hep birlikte başarmalıyız. Her zaman baş tacı ettiğimiz, toplumsal ve siyasal anlamda değer taşıyan sıfatlarla adlandırdığımız kadınların, tarihte olduğu gibi bugün de önemi açıktır. Bu önemi büyük bir özen ile değerlendirmeli, nüfusun yarısını oluşturan kadınlarımızın girişimci ruhunu her zaman desteklemeliyiz.

 

Bu bilinçle kurulan ve başarılı çalışmalarını sürdüren Kadın Girişimciler Kurullarımızın, ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politikalar belirlenmesi ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmesi amacına yönelik çabalarını takdirle izliyoruz.

 

Bu düşüncelerle, başta İlimizin geleceğinin sosyo-ekonomik yönden inşasına kendi çabalarıyla ortak olan kadınlarımız olmak üzere hayatımızın her alanını varlıklarıyla anlamlandıran, değerli ve yaşanabilir kılan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Oda Yönetim Kurulumuz adına tüm içtenliğimle kutluyor, kendilerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.