YTSO MECLİS ÜYELERİ ANKARA’DA BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TOBB ve iştiraklerinin kurumsal yapılarını ve hizmetlerini tanıtmak, Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler hakkında bilgilendirmek ve çeşitli yönetim becerileri kazandırmak amacıyla düzenlenen bilgilendirme seminerine, Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhammet Sarıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Galip Atik, Mustafa Saraç, Hakan Gencer, Meclis Başkanı Cemil Demiryürek, Meclis Başkan Yardımcısı Kenan Engin, Meclis Üyeleri İsmail Hakkı Karakoyun, Burhan Karagözlü, Selahattin Yıldız ve Genel Sekreter Taner Eriş iştirak etti.

 


 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 3-4-5 Nisan tarihlerini kapsayan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nin ilk gününde katılımcılarla bir araya geldi. Türkiye’nin zenginliğinin girişimcilerin elinde olduğu mesajını veren Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinden şehirleri için fikir ve proje geliştirmelerini ardından da ortak akılda buluşmalarını istedi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yılda 320 bin ila 360 bin kilometre arası yol kat ettiğini, bir anlamda dünyanın etrafını her yıl 8 kez döndüğünü ifade ederken, TOBB’un çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ülkenin en demokratik kurumlarından birisi olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, aynı meslek grubunda rekabet edilen kişilerden oy istemenin güçlüğünü ve demokratikliğini anlattı. Seçilerek gelmenin meclis üyelerini bulundukları meslekte bölgelerinin lideri yaptığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Onun için temsil ettiğiniz kurumu, çalışmalarını, imkanlarını çok iyi bilmeniz gerekir. Yol gösterici olmanız lazım” diye konuştu.

 

Zengin olan ülkelerdeki en önemli unsurun “Girişimci Ruh” olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu “Ne doğalgaz, ne petrol, ne maden, şehirleri ve ülkeleri zenginleştiren girişimcilerdir. Biz de çok şükür bu var” dedi. TOBB Başkanı artık dünyada ülkelerin değil, şehirlerin yarıştığına dikkat çekerek, meclis üyelerini şehirlerinin geleceği konusunda birlikte hareket etmeye çağırdı.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.