YTSO SEÇİMLERİNDE BÜYÜK HEYECAN

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

2583 üyenin bulunduğu YTSO’da seçimler kıran kırana geçti. YTSO Başkan Adaylığını Beyaz listeden açıklayan Tahsin Becan kendi meslek komitesinden çıkarken, Kırmızı Listeden Başkan Adaylığını açıklayan Murat İpek ise kendi Meslek komitesinden seçilemedi.

 

13 meslek grubu için yarışanlardan  BEYAZ GRUP 5, KIRMIZI+BEYAZ GRUP 2, SARI GRUP 2, TURUNCU GRUP 1, MAVİ GRUP 1, YEŞİL GRUP 1 ve KIRMIZI’DA 1 GRUPTA  başarılı olarak sandıktan çıkmayı başardılar.

 

 

YTSO Başkanı Nasıl Belirlenecek.

 

Toplam 13 ayrı komiteden, Beş komitede 2 meclis üyesi, Sekiz komitede 3 meclis üyesi olmak üzere toplamda 34 kişilik YTSO meclisi belirlendi. Şimdi bu 34 Meclis üyesi 20 Nisan 2018 Cuma günü bir araya gelerek kendi içlerinden bir YTSO başkanı ve yönetim kurul üyelerini belirleyecek.

 

YTSO Meclis seçimlerine baktığımızda Beyaz listeden 12, Kırmızı-beyaz listeden 6, Sarı listeden 6, Turuncu listeden 3, Yeşil listeden 3, Kırmızı listeden 2, Mavi listeden 2 kişi meclise girmeyi başardılar.

 

YTSO MESLEK KOMİTESİ SEÇİM SONUÇLARI

 

1 Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde Gıda sektöründe faaliyet gösteren 482 Üyenin bulunduğu komitede 3 Meclis Üyesinin seçimi için Sarı ve Kırmızı listeler yarıştı. Sarı Liste 188 Oy Alırken, Kırmızı liste ise 138 oy alabildi. Buna göre Meclis üyeliğini Sercan Şık, Numan Soyer ve Mustafa Dağ kazandı.

 

2  Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde İnşaat Malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren 158 Üyenin bulunduğu komitede 3 Meclis Üyesinin seçimi için Kırmızı-beyaz liste ile Yeşil listeler yarıştı. Kırmızı/beyaz liste 88 Oy Alırken, Yeşil liste ise 30 oy alabildi. Buna göre Meclis üyeliğini Özkan Şenel, Adem Gülsün ve M. Anıl Dinçer kazandı.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde çiçekçilik sektöründe faaliyet gösteren 68 Üyenin bulunduğu komitede 2 Meclis Üyesinin seçimi için Yeşil liste tek liste olarak seçimlere katıldı. 42 oy alan tekliste olan Yeşil Listeden Meclis üyeliğin iFikret Baydemir ve Erkin Doğancı kazandı.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde Beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren 285  Üyenin bulunduğu komitede 3 Meclis Üyesinin seçimi için Kırmızı ve Beyaz listeler yarıştı. Beyaz liste 121 Oy Alırken, Kırmızı ise 97 oy alabildi. Buna göre Meclis üyeliğini Tahsin Becan, S. Bahadır Düner ve İhsan Yılmaz kazandılar.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde Petrol Ürünleri sektöründe faaliyet gösteren 91 Üyenin bulunduğu komitede 2 Meclis Üyesinin seçimi için Kırmızı ve Beyaz listeler yarıştı. Beyaz liste 45 Oy Alırken, Kırmızı ise 32 oy alabildi. Buna göre Meclis üyeliğini Kenan Engin ve Özgür Çavuşoğlu kazandılar.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde Seyahat ve Servis sektöründe  faaliyet gösteren 176 Üyenin bulunduğu komitede 3 Meclis Üyesinin seçimi için Kırmızı ve Beyaz listeler yarıştı. Beyaz liste 80 Oy Alırken, Kırmızı ise 69 oy alabildi. Buna göre Meclis üyeliğini Hakan Gencer, Güney Kartal ve Selahattin Yıldız kazandılar.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde Sigorta ve Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren 78 Üyenin bulunduğu komitede 2 Meclis Üyesinin seçimi için Kırmızı ve Beyaz listeler yarıştı. Kırmızı liste 34 oy alırken, Beyaz liste ise 28 oy aldı. Buna göre Meclis üyeliğini Murat Güzel ve Serhat Turan kazandılar.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde Eğitim.Turizm Nakliyat ve Madencilik sektöründe faaliyet gösteren 210 Üyenin bulunduğu komitede 3 Meclis Üyesinin seçimi için Kırmızı ve Turuncu listeler yarıştı. Turuncu Liste 118 Oy alırken, Kırmızı ise 50 oy alabildi. Buna göre Meclis üyeliğini Galip Atik, Muğlim Bağadır ve Koray Girgin  kazandılar.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde Denizcilik ve Tersanecilik sektöründe faaliyet gösteren 143 Üyenin bulunduğu komitede 3 Meclis Üyesinin seçimi için Kırmızıbeyaz ve Mavi listeler yarıştı. Kırmızı/beyaz liste 68 oy alırken, Mavi liste ise 56 oy aldı.

Buna göre Meclis üyeliğini Nusret Karaalioğlu, Birol Yalçınkaya ve Ebubekir Yılmaz kazandılar.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde Yapı Malzemeleri, Mobilyacılık sektöründe faaliyet gösteren 120 Üyenin bulunduğu komitede 2 Meclis Üyesinin seçimi için Beyaz ve Kırmızı listeler yarıştı. Beyaz liste 62 oy alırken, Kırmızıi liste ise 35 oy aldı.

Buna göre Meclis üyeliğini Mustafa Baltacı ve Kazım Demirtaş ve Ertuğrul Evci kazandılar.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek KomitesindeKimya, Plastik, Tekstil sektöründe faaliyet gösteren 39 Üyenin bulunduğu komitede 2 Meclis Üyesinin seçimi için Beyaz ve Kırmızı listeler yarıştı. Beyaz liste 22 oy alırken, Kırmızıi liste ise 11 oy aldı.

Buna göre Meclis üyeliğini Cemil Demiryürek ile Hulisi Koççukuru kazandı.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde Mimar ve Mühendisler sektöründe faaliyet gösteren 88 Üyenin bulunduğu komitede 2 Meclis Üyesinin seçimi için Beyaz, Kırmızı ve Mavi liste olmak üzere üç ayrı  listeler yarıştı. Beyaz liste 7 oy alırken, Kırmızıi liste ise  34, Mavi Liste ise 40 oy aldı Buna göre Meclis üyeliğini Rezan Dikici ve Birol Aslan kazandılar.

 

 1. Meslek Komitesi

 

 1. Meslek Komitesinde İnşaatçılık sektöründe faaliyet gösteren 620 Üyenin bulunduğu komitede 3 Meclis Üyesinin seçimi için Beyaz, Kırmızı ve Sarı liste olmak üzere üç ayrı listeler yarıştı. Beyaz liste 195 oy alırken, Kırmızı liste 114, Sarı Liste ise 197 oy aldı. Buna göre Meclis üyeliğini Muhammet Sarıoğlu, Serkan Temel ve Emre Tatar kazandılar.
ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.