28 MAYIS’TA ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI OLACAK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

AK Parti Yalova teşkilatı düzenlediği basın toplantısı ile 2. Tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için açıklamalarda bulundular.

İl binasında yapılan basın toplantısına İl Başkanı Umut Güçlü, Yalova milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ile Meliha Akyol, İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, 28. dönem milletvekili adayı Erhan Dede, bazı Belediye Başkanları ve partililer de hazır bulundu.

YALOVA HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, “14 Mayıs seçimlerinden AK Parti olarak başarıyla çıktık. Vatandaşımızın feraseti bize bu başarıyı tekrar nasip etti. Bir kez daha şunu anladık ki; vatandaşlarımız yaşatılan tümalgı operasyonlarına rağmen sağduyusunu göstererek Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccühlerini ortaya koymuştur. Tüm hemşerilerime, Türkiye’deki tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ÜÇ VEKİL KAZANMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

Milletvekili adayı Erhan Dede, yaptığı konuşmada, “Sahada hem teşkilatımızın hem de vatandaşımızın heyecanını, desteğini gördük. Buradan yola çıkarken 3 vekilimizle parlamentoya gitmeyidüşünüyorduk. Öyle de çalıştık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hem ülkemize hem Yalova’mıza değer katacaklarına gönülden inanıyorum. Kendilerini tebrik ediyorum.

Biz ilk günkü gibi sahada çalışmalarımıza devam ediyoruz; Sayın Cumhurbaşkanımızın çok yüksek oranla ikinci turda seçimi alacağına kalben inanıyorum” ifadelerini kullandı.

SEÇİMLER BAŞARI İLE SONUÇLANACAK

Yeniden seçilen Milletvekili Meliha Akyol, “Yüzyılın seçiminin birinci bölümünü tamamladık. Nezaket, saygı ve sevgi çerçevesinde bir kampanya yürüttük. AK Parti seçimlerin okulu. 3 vekilimizle beraber aramızdaki muhabbet üst seviyedeydi, sakince bir seçim geçirdik. Yarım kalmış bir işimiz daha var; onu da 28 Mayıs’ta inşallah başarıyla sonuçlandıracağız” dedi.

HEDEF YÜZDE ELLİ ÜSTÜNE ÇIKMAK

MKYK üyesi Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, daha sonra şunları söyledi: “2018 seçimlerinden bu yana ittifaklar sistemi, siyasi partilere, seçim kanuna dahil oldu. Cumhur İttifakı olarak da; Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah Partisi ile birlikte bu süreci götürdük.

Bizlerle birlikte yürek yüreğe verdiler; Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi için birlikte mücadele ettik.
Cumhurbaşkanımızın burada seçimi önde tamamlaması bizim için güçlü bir sonuç ve moral oldu. Önümüzde bir seçim daha var. Bir kez daha sandık başına gideceğiz. Gönlümüzden geçen yüzde 50’nin üzerine çıkmaktı; inşallah teşkilatımızla, Cumhur İttifakı olarak çalışmalarımızı sonuna kadar sürdüreceğiz.” dedi. 
Basın toplantısı daha sonra Parti içi toplantısı ile devam etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.