30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VESİLESİYLE ESNAFA TÜRK BAYRAĞI HEDİYE EDİLDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla odamız tarafından İl Merkezinde yer alan esnafa Türk Bayrağı dağıtıldı.

Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere İstanbul Caddesi, Mimar Sinan ve Fatih Caddelerinde bulunan işyerleri tek tek dolaşılarak bayrakları teslim edildi. Zafer Bayramını sevincine ortak olunması amacıyla dağıtılan bayrakları alan esnaf ve vatandaşlar Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür edip Türk bayraklarını işyerlerine astılar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde 1919 yılında başlayan istiklal mücadelesinin, 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi ile taçlandığını kaydeden YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerde bu anlamlı günde esnaflarımıza milli birlik ve beraberliğimizin simgesi ay yıldızlı Türk bayrağımızı dağıtarak Zafer Bayramımızın daha coşkulu kutlanmasını sağlamak istedik.

30 Ağustos zaferi ile Türk milleti egemenliğini kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırdığını, Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olmasını sağladığını belirten Becan, Türkiye Cumhuriyeti, ekonomik yapısıyla, siyasi istikrarıyla ve asırlara uzanan devlet geleneğiyle çok güçlü bir devlettir. 30 Ağustos mücadelesinin temel öğeleri olan cesaret, vatan sevgisi ve bağımsızlık inancı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün yaşanan süreçte de en sağlam yapı taşlarını oluşturdu. Yokluk ve yoksulluğa rağmen kazandığımız bu zafer tüm dünyaya, Türk halkının her ne şartta olursa olsun hiç kimsenin boyunduruğu altında yaşamadığını ve yaşamayacağını açıkça göstermiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının göstermiş oldukları bu eşsiz mücadele aziz milletimizin daima gurur kaynağı olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yıldönümünü kutluyor, bu şanlı tarihi bize armağan eden başta, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı`nı kutluyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.