AK PARTİ ÇİFTLİKKÖY’DE PROJE VE ADAYLARINI TANITTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ak Parti Çiftlikköy aday tanıtımı, yeni yönetim kadroları ve Belediye Başkan adayı Ali Murat Silpagar’ın projelerini kamuoyuna tanıtmak amacıyla geniş katılımlı bir toplantı düzenledi. İlçe halkının yoğun katılım gösterdiği program ‘Uzun Adam’ belgeselinin slayt gösterimiyle başladı ve büyük bir coşkuyla devam etti.

 

Çiftlikköy Düğün Salonu’nda düzenlenen geniş katılımlı toplantıya; İl  Başkanı Mustafa Pehlivan, İl Başkan Yardımcısı Nusret Karaalioğlu, İlçe Başkanı Ogün Şengün, Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, Belediye Başkan adayı Ali Murat Silpagar, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyesi adayları, İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları temsilcileri, İlçe teşkilatı yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında açılış konuşması yapan İlçe Başkanı Ogün Şengün,

 

“Bizler bu ülkenin tarihini değiştiremeyiz ama talihini değiştirebiliriz. Eğitiminden sağlığına, imarından alt yapısına şehirleşmenin tüm unsurlarını ortaya koymak için Çiftlikköy için el ele verdik.Yunus Emre’nin dediği gibi ‘biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik’ kimseyi ötekileştirmedik, kimseyi ayırmadık, bilerek ve isteyerek kimseyi kırmadık. Her hemşehrimizin yanında olduk. Kapımızı hiç kapatmadık. Yüreğimizi de, gönlümüzü de sonuna kadar açtık ve bir karar verdik. İnanıyoruz ki, teşkilatlarımızın, halkımızın, il başkanımızın, vekilimizin desteği ile değerli dostum hemşerim Belediye Başkan adayımız Elektrik Mühendisi Akademisyen Ali Murat Silpagar ve ekibi ilçemizi sadece bölgede değil Türkeyi de bilinen parlak, gelişmiş bir ilçe yapacaktır.

 

 

Bir ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız hiçbir engelin olmadığına inanıyoruz ve bu coşkulu kalabalığa, 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin müjdecisi olarak görüyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde 30 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin öncelikle ilçemize, ilimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün burada Ak Parti Çiftlikköy teşkilatının yeni yönetim kadrosunu sizlere tanıtmak ve Çiftlikköy için hayal ettiğimiz ve gerçekleştirmeyi umut ettiğimiz projelerimizi paylaşmak için buluştuk. Bizler Çiftlikköy’e talip olduğumuzdan beri birçok şeyle mücadele ettik ve etmeye devam edeceğiz. Tek gayemiz Çiftlikköy halkına layık olduğu hizmeti sunmak, onurlu, insanca bir yaşam sürmelerini sağlamak. Biliyoruz ki yolumuz uzun ve meşakatli, ama bizler her türlü hazırlığımızı yapmış bir şekilde geliyoruz ve siz Ak Parti sevdalılarının desteği ile Ak Parti Bayrağını Çiftlikköy’ün tepelerinde dalgalandıracağımıza inanıyoruz.” Diyerek, Çiftlikköy’ü ileriki yıllara taşıyacak yeni teşkilatın kadrolarını kürsüye davet ederek, kamuoyu ile tanıştırdı.

 

İl Başkanı Mustafa Pehlivan  “Çiftlikköy şimdiden hayırlı uğurlu olsun seçim bizimdir”

17 Aralıktan bu yana ülkede birlik beraberlik düzenini bozmaya kalkışan malum çevrelere prim vermeyeceklerini ildeki 14 Belediyenin tamamını alacaklarını açıkladı. Pehlivan, kalan kısa sürede benzer toplantıların olmayacağını herkesin kapı kapı gezmesi gerektiğini söyleyerek, “Çiftlikköy’de ilk çalacağınız kapı mevcut başkan Metin Dağ’ın evi olsun” dedi.

 

 

İlçeye yapmayı hayal ettiği projelerin adını ‘Çılgın Projeler’ olarak adlandıran Belediye Başkan adayı Ali Murat Silpagar ise projelerini tanıtmak üzere çıktığı kürsüde ilk önce Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ’ı ve yaptığı çalışmaları eleştirerek konuşmasına başladı. Silpagar; “Onu yapacağım bunu yapacağım diyorsun sormazlar mı sana 15 yıldır neredeydin diye? Tabi yapacaklarını birde anlatmalısın anlatmak içinde konuşmak gerekir, sen önce konuşmayı öğren. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza layık gördüğün parklar, su boruları, elektrik hatları, parke taşı üzerine dökülen asfaltlar ortada. 20 bin seçmenli Çiftlikköy de değişen bir şey yok, yanı başımız da beldemiz 3 bin seçmenli  Taşköprü’ye, yapılan hizmetlere bir bakın, hep birlikte bakalım sonra karar verelim. Bu adamların tanıdığı işadamları da yok, nasıl yatırım gerçekleştirecekler, nasıl istihdam yaratacak projeler gerçekleştirecekler. Bu işler lafla olmaz, icraat ister. Karalamalar ile hiç olmaz, öyle konuştular olmadı böyle konuştular yine olmadı bu kez bu adam Çiftlikköylü değil, dışarıdan geldi yani yabancı, belediye başkanlığı yapamaz dediler. Ama baktılar ki, bu söylemlerde tutmadı. Bizler çalışmalarımıza başladık ve bu işi bitirip, Ak Parti belediyecilik anlayışını ilçemize getirmeye kararlıyız.” Diyerek projelerine tanıtmaya başladı.

 

 

Ali Murat Silpagar: “bizler temiz geldik, temiz olarak kalacağız”

 

Çiftlikköy’e bir meydan projesi değil tam 4 meydan projesi gerçekleştireceğiz. Bu meydanlar arasında link dolaşımları olacak. İlçemiz Ak belediyecilik ile değişime uğrayacak.

 

Bizim için istihdam da çok önemli

 

Çiftlikköy sanayi sitesine gerekli desteği vereceğiz. 750 kişinin çalışacağı bir iplik fabrikası kurulacak ayrıca 150 kişinin çalışacağı bisiklet fabrikası ve 3 OSB ye verilecek destek ile yaklaşık 6 bin kişiye ilçemizde istihdam imkanı sağlanmış olacak. Artık Yalova’dan insanlar Çiftlikköy’e çalışmaya gelecek, ilçemiz istihdam konusunda da öncelikli bir merkez konumunda olacak.

 

Bayanlarımıza yönelik kapalı bir yüzme havuzu, spor kompleksleri, mezarlık düzenlemeleri ve taziye evi, üzerinde boyalı resimlerin olacağı özel duvarlar, çok amaçlı bir kültür merkezi yapacağız. İlçemizde yapılanları üzüntüyle izliyorum tüm yapılanlar hep eli ayağı tutanlar için niçin engellilerimize, yaşlılarımıza, muhtaçlarımıza yönelik çalışmalar yapılmamış. Bizler tüm bu eksiklikleri bir bir tespit ettik. Hepsini çözeceğiz.

 

İlçemiz tam bir proje cenneti ancak yapacak kimse yok! Çiftlikköy bizimle sosyal yaşamın merkezi olacak.

 

Ay Yıldız Projemiz büyük ilgi görecek. Kültürlerimizi bir arada yaşatacağımız bir kompleks oluşturacağız. Kitap okuma salonları, kent arşivi, kanser hastalarımız için kanser bilgilendirme merkezleri, aile danışma merkezleri kuracağız. Trafik ulaşımının rahatlığı için batçıklar yapacağız.

 

Çiftlikköy’e Çılgın Projemiz, Çiftlik Adası

 

İlçemizde denizi doldurmadan kumu yok etmeden deniz üzerine bir ada yapıp, çok amaçlı bir tesis yapacağız. Adanın içinde konser salonları, kafe-restoranlar, halkın ihtiyaç duyacağı çok şeyin olacağı bir ada. İşte bu bizim ilçemiz için hazırladığımız çılgın projemiz. 30 Mart yerel seçimlerinde görev gelirsek sizlere söz veriyorum bu projeyi tamamlamadan hiçbir yere gitmem.” dedi.

 

Ali Murat Silpagar’ın konuşmasının tamamını Video haberimizden izleyebilirsiniz

 

Yeni göreve başlayan Çiftlikköy ilçe teşkilatı yönetimi de tanıtıldı. Yönetimdeki isimlerin çoğu ilçede esnaflık yapıyor. Ali Murat Silpagar’a destek olarak toplantıda bulunan iki muhtarda anonsla hazeruna tanıtıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.