AK Parti Yalova Milletvekili adayı Fikre Demirel: Size bir ‘alo’ uzaklığındayım

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Kirazlı Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya gelen AK Parti Yalova Milletvekili adayı Fikri Demirel, “Tek derdim Yalova’ya hizmet etmek. Esnaflıktan gelme birisi olarak sıkıntılarınızı biliyorum. İstediğiniz her zaman bana rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Size bir ‘alo’ uzaklığındayım” dedi.

 

AK Parti Yalova Milletvekili adayı Fikri Demirel ve partililer, Kirazlı Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi. Esnafları tek tek ziyaret eden Demirel ve partililer, sorunları dinleyip, kendilerine parti çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Fikri Demirel, esnafın rahat bir nefes alması ve sıkıntılarından kurtulması için yapılacak olan her çalışmada öncü olacağını söyledi.

 


 

“GEÇMİŞTE MESLEK LİSELERİNİ BİTİRDİLER”

 

Eleman sıkıntısı yaşandığını, çırak bulmakta güçlük çektiklerini dile getiren esnafa, bu durumun sorumlusunun geçmiş yönetimler olduğunu ifade eden AK Parti Milletvekili adayı Fikri Demirel, “Ülke ekonomisine en büyük kötülüğü yapanlar, geçmişte meslek liselerini kapatanlardır” dedi.

 

“ÜRETİM İÇİN ELEMAN ŞART”

 

Sanayinin her alanında yetişmiş elemana ihtiyacın bulunduğunu söyleyen AK Parti Yalova Milletvelili adayı Fikri Demirel, “Meslek liseleri ülkemizde yok edilme noktasına getirilmişti. Ara elemanların yapması gereken işler üniversite mezunlarının önüne geldi. İşyerlerinde eleman sıkıntıları yaşandı. Türkiye’nin üretim yapması lazım. Üretimin ana elemanlarından biri endüstri meslek lisesi öğrencileri, meslek lisesi mezunlarıdır” dedi.

 

“MESLEK LİSELERİ DEĞERİNİ BULUYOR”

 

Hızla büyüyen bir Türkiye’de ara eleman ve teknik eleman yetiştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu belirten AK Parti Yalova Milletvekili adayı Fikri Demirel, “Mesleki ve teknik eğitimin önü uzun bir süre kapalıydı. Dolayısıyla bu okullarımız hak ettikleri ilgiyi maalesef yakın zamanlara kadar göremiyorlardı. Oysa burada çok güzel işler yapılıyordu, şimdi de yapılıyor. Daha sonra da yapılacak. Burada birinci sınıf eğitim veriliyor. önümüzdeki yıllarda en büyük önceliğimiz mesleki ve teknik eğitim olacak. Hükümet programımızda da bu çok açık bir biçimde vurgulandı. Teknolojideki değişimleri eğitim sistemimize aktarabilmek için ne mümkünse yapacağız” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.