ALTINOVA, TURİZMDE YENİ BİR YILDIZ OLMAYA HAZIRLANIYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, 15-22 Nisan tarihlerinde kutlanan Turizm Haftası vesilesiyle yaptığı açıklamada, Altınova’nın turizm alanında gelişerek bölgenin gözde yerleri arasına girmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Tarihi ve Doğal Zenginliklerle Dolu Bir İlçe

Başkan Fazlaca, ilçenin turizm ve tarih alanlarında ciddi çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek, “Çobankale, su altı ve Helenapolis Antik Kenti Yüzey Araştırma çalışmaları yılın 12 ayında devam etmektedir. Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi, Helenapolis Antik Kenti, Gölbey’in Evi ve Deniz Feneri gibi tarihi eserlere sahip ilçemiz, tarihi zenginlikleriyle de önemli bir konumdadır,” dedi.

Hersek Lagünü: Doğa Turizminin Cazibe Merkezi

Altınova’nın doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yapısı ile zengin bir doğa turizmi potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Fazlaca, Hersek Lagünü’nün doğal zenginliğinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılacağını ve korunacağını söyledi.

Özel Alanlar ve Eşsiz Projeler

Askeri bölgeden belediyeye devredilen bin 40 hektarlık alanda yer alan doğal kum plajlı sahil ve ormanlık alan, ilçenin turizm açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Ayrıca, Türkiye’de ilk ve tek olan Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ve Tıbbı Aromatik Bitkiler Bahçesi gibi projelerle ilçenin turizmde öne çıkacağını ifade etti.

Altınova’nın Turizmdeki Yeri

Altınova’nın, Hersek Lagünü ve 256 kuş türünün yer aldığı Kuş Otelimiz, Osmangazi Köprüsü’nün hemen yanında bulunan Hersek sahilimiz ve kent ormanlarımız ile turizm değerlerinin artırılacağını sözlerine ekledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.