NARKOTİK OPERASYONLARIYLA UYUŞTURUCU SUÇLARINA KARŞI KESİNTİSİZ MÜCADELE

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün Narkotim ekipleri, uyuşturucu madde suçlarına karışan şahısların tespiti ve yakalanması amacıyla operasyonel çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

13-14 Nisan 2024 tarihlerinde, riskli bölgelerde dar alan çalışmaları yürüten ekipler, uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahıslara yönelik operasyonlar neticesinde, C.G. ve M.B. isimli şahısların sokak düzeyinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilmiştir. Bu bilgi üzerine hızla değerlendirme yapılarak yakalama operasyonları başlatılmıştır.

13 Nisan 2024’te, Narko Tim ekipleri tarafından şüpheli C.G. takibe alınmış ve kaçmasına izin verilmeksizin anlık şok baskınla müdahale edilmiştir. Şüpheli, ekipler tarafından yakalanarak etkisiz hale getirilmiştir. Olay anında yapılan kaba üst aramasında, uyuşturucu madde olabileceği değerlendirilen şüpheli maddeler ele geçirilmiş ve C.G. gözaltına alınmıştır.

14 Nisan 2024’te ise, ayrıca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda M.B. isimli şahsın da uyuşturucu madde ticareti yaptığı bilgisi üzerine operasyon düzenlenmiş ve şüpheli M.B. yakalanarak etkisiz hale getirilmiştir.

Yapılan aramalarda, Narkotik Maddeler Arama Köpeği Gölge’nin de katılımıyla, toplamda 223,16 gram skunk maddesi, 273 adet ecstasy hap, 83 adet sentetik ecza grubu hap ve 2 hassas terazi ele geçirilmiştir.

Soruşturmalar kapsamında, C.G. ve M.B. isimli şüpheli şahıslar, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, çocuk ve gençliğin sağlıklı geleceğini korumak adına uyuşturucu madde suçlarına karşı mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini bildirmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.