PROF. DR. HAYDAR BAŞ’IN HASRET VE ÖZLEMİ SALONLARA TAŞINDI

Vefatının 4. yılında, BTP Ebedî Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Yalova’da, tüm Türkiye’de ve yurtdışı temsilciliklerde büyük bir özlemle anıldı.

Merhum Prof. Dr. Haydar Baş, Türk siyasetine yepyeni açılımlar getirdi. Onbinlerce vatanperver kadro yetiştirdi. Milli Ekonomi ModeliEhl-i Beyt açılımı ve Hoş Geldin Atatürk konulu çalışmaları çok büyük yankı buldu. Siyasette eleştiriden çok, çözüm önerileri sundu. Asker-Sivil, Alevî-Sünnî kardeşliğini vurguladı. Kurduğu medya ve eğitim kurumları ile milletin birlik ve beraberliğinin yılmadan savunuculuğunu yaptı.

Vefatının 4. yılında Sayın Baş, Yalova’da düzenlenen bir programla anıldı. Programda Sayın Baş’ın ilmi ve siyasi kimliği çeşitli yönleriyle anlatıldı. Her geçen gün, O’na olan ihtiyacın daha da arttığı vurgulandı. Programa çok sayıda Yalova’lı katıldı ve katılımcılar tarafından Sayın Baş’a olan özlem ve hasret dile getirildi.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli (MEM)

Türkiye’de ve dünyada büyük ilgi gören bir ekonomik modeldir. İşte bu modelin temel özellikleri:

  1. Tamamen kendi insanımızın emeği, çalışması ve üretimiyle ülkemizin kalkınmasını ve ekonomik bağımsızlığını hedefleyen ekonomik modeldir.
  2. Bu yönüyle Milli Ekonomi Modeli, ülkeleri sömürmeyi hedef alan küresel güçlere karşı verilen mücadelenin de adıdır.

Prof. Dr. Haydar Baş, MEM ile insanların sınırlı ihtiyaçlarının sınırsız kaynaklardan karşılanması ilmini ve ülkelerin gerektiğinde her türlü mal ve hizmeti üretebilme gücüne sahip olmasının yanı sıra iç ve dış harcamalarını borçlanmadan temin edebilmesinin formülünü sunmuştur. Bu model, ülkelerin ve milletlerin kalkınmasının ve ekonomik bağımsızlığının tek yoludur.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli, ekonomik sorunlara çözüm sunarken, sosyal adaleti ve insanların refahını ön planda tutar. Bu model, sürdürülebilir büyümeyi sağlaması, adil bir gelir dağılımını temin etmesi ve tam istihdamı hedeflemesi ile önemli bir alternatif olarak değerlendirilmektedir.

Bu model, ekonomik bağımsızlık ve toplumsal refah için önemli bir yol haritası sunmaktadır. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.