ALTINOVA’DA MİNİK İTFAİYECİLERE, DEPREM VE YANGIN EĞİTİMİ VERİLDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği, Altınova Subaşı Ayhan Çahit Gülan Kızılay Anaokulundan 30 öğrenci ve öğretmenlere uygulamalı deprem ve yangın eğitimi verdi.

Eğlenerek öğreniyorlar

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri, ilçedeki minik öğrencilere eğitimler vermeye devam ediyor. Minik öğrenciler, itfaiyeci kıyafetleri giyerek hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

Uygulamalı eğitim

Yalova’nın Altınova İlçesinde anaokulu, İlkokul ve ortaokul öğrencileri, 112 Acil durum ihbar verme, deprem, tahliye, toplanma alanı, çıkan yangına nasıl müdahale edileceğini öğreniyor.

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği son olarak, Subaşı Ayhan Çahit Gülan Kızılay Anaokulu öğrencilerine uygulamalı eğitim verdi. Verilen eğitimlerle minik öğrencilere itfaiyecilik mesleği sevdirilirken, aynı zamanda Acil Durum 112 ihbar numarasını, İtfaiye olayı, yangın, deprem anında neler yapacakları öğretiliyor. İtfaiye kıyafetleri giyerek tatbikatla yangın söndüren öğrenciler, unutamayacakları bir gün geçiriyor.

Eğitim seferberliği

Eğitimlere önem verdiklerini ifade eden Altınova İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, “Altınova ilçemiz köylerine, işletmelere, kurumlara, öğrencilerimize eğitimlerimiz aralıksız devam ediyor. Minik kahramanlarımıza, öğrencimize; itfaiye olaylarına müdahale, 112 Acil Durum numarasına ihbar detayları, doğal afetlerde, deprem anında, yangın anında neler yapılmasını gerektiğini, bina ve okul tahliyesi, toplanma alanın önemini, öğrencilerimize minik tatbikatlar yaparak öğretiyoruz.

“Gelecek nesillere aktarıyoruz”

İtfaiyeciliği gelecek nesillere aktarmak için öğrencilere mesleğimizin detaylarını öğretiyoruz. Onlar burada hem itfaiyeciliği öğreniyor, hem eğleniyorlar, hem de keyifli zaman geçiriyorlar. İtfaiyecilik mesleğini öğreniyorlar” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.