ALTINOVA’DA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZELDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediyesi, Ramazan ayı boyunca düzenlediği iftar yemekleri ve Ramazan etkinlikleriyle ilçe halkını bir araya getirdi.

Altınova Belediyesi Konferans ve Düğün Salonu, Altınova Belediyesi Kapalı Pazar Yeri ve mahallelerde düzenlenen sokak iftarlarında 13 bin 295 kişi birlikte iftar açmanın huzur ve mutluluğunu yaşadı.

Hüzünlü veda

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, huzurlu, bereketli, birlik beraberlik ve kardeşçe bir Ramazan Ayını geride bırakmanın hüznünü yaşadıklarını ifade etti.

Toplu iftarlar sayesinde vatandaşların aynı duyguda buluştuğunu, birlik ve beraberliğin pekiştiğini söyleyen Başkan Oral, “Böylesi etkinlikler çocuklarımız ve gençlerimiz için de oldukça önemli anlardır. Birliği, beraberliği, paylaşmayı yaşayarak anlıyorlar” diye konuştu.

Ünlü isimler gönül teline dokundu

Altınova Belediyesi Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde; Abdurrahman Önül, Bahadır Yenişehiroğlu, Dursun Ali Erzincanlı, Ahmet Yenilmez, Sedat Uçan, Serdar Tuncer ve Şaban Kızıldağ Altınovalılarla buluştu.

Çocuklar doyasıya eğlendi

Altınova Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen etkinler, vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle takip edildi. Özellikle çocuklar Ramazan Ayı boyunca her akşam düzenlenen etkinliklerde gönüllerince eğlendiler.

Programlarda; Çocuk animasyonu, çocuk sinemaları, çocuk tiyatrosu, gölge oyunu, Hacivat Karagöz, Meddah, Nasrettin Hoca, Keloğlan, Pamuk Prenses, Tasavvuf Müziği, Semazen, İstanbul Beyefendisi-Hanımefendisi, kukla, palyaço, Koca Kafa Micky, Koca Kafa Minyon, Koca Kafa Gözlüklü Şirin, tahta bacak, yüz boyama yer aldı.

Her akşam farklı ikram

Ayrıca her gün dönüşümlü olarak başta çocuklar olmak üzere vatandaşlara kağıt helva, patlamış mısır, Osmanlı Şerbeti, pamuk şeker, Algüllü Macunu ikram edildi.

Bursa’ya gezi

Öte yandan, Altınova Belediyesi, Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında hafta içi her gün Bursa Ulu Camii ve Bursa’nın tarihi yerlerine ücretsiz gezi düzenledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.