AMD’NİN YENİ DEVRİMİ RYZEN AI 9 HX İLE TANIŞIN!

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

ASUS, AMD’nin yeni nesil VivoBook S16 dizüstü bilgisayarlarında kullanılacak olan Ryzen AI 9 HX170 işlemcisini duyurdu.

Bu işlemci, 12 çekirdek ve 5.1GHz’e kadar saat hızına sahip olacak ve 36MB önbellek ile 24 iş parçacığı sunacak. Ayrıca, ASUS’un iddiasına göre, bu yeni nesil AMD APU’lar, güncellenmiş XDNA2 AI çekirdeği ve daha hızlı RDNA3.5 grafikler sayesinde 77 TOPS’a kadar yapay zeka gücü sağlayabilecek.

Bu gelişme, AMD’nin Ryzen 9 8945HS işlemcisine bir güncelleme olarak görülüyor, bu işlemci zaten 39 TOPS birleşik AI gücü sunuyordu. ASUS, yeni NPU’nun tek başına 45 TOPS sağlayacağını doğruladı. Ryzen 9’dan Ryzen AI markasına geçiş, Intel’in Core Ultra markasını tanıtmasından kısa bir süre sonra gerçekleşiyor ve her iki şirketin de ürün isimlendirmesinde 100 serisine geri dönüş yaptığı görülüyor.

Bu yenilikler, yaklaşan Computex etkinliğinde daha detaylı bir şekilde ele alınabilir ve yeni işlemcilerin piyasaya sürülmesiyle birlikte teknoloji dünyasında önemli bir yer edinebilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.