ASIRLIK ÇINAR AĞACININ ALTINDA BİLGE ÇINARLARLA SÖYLEŞİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, düzenlediği ‘Çınarlarımızla Nostalji Günü’nde, huzurevinde yaşayan bilge çınarları, Yürüyen Köşk’te ağırladı.

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü ve AK Parti Yalova Milletvekili adayı Erhan Dede’nin de katıldığı programda; bilge çınarlar, geçmişteki Türkiye’yi günümüz modern Türkiye’si ile kıyasladı. Modern Türkiye’nin Türk halkına sunduğu yeniliklerden, kolaylıklardan bahsetti.

Başkan Tutuk, “Cumhurbaşkanımızın mektubunu ilettik”

“Eli öpülesi büyüklerimiz ile geçmişi yad edip eski zamanları konuştuk” diyerek sözlerine başlayan Başkan Mustafa Tutuk, “Ömrüne pek çok anıyı, tecrübeyi, bilgiyi sığdırmış olan, adeta canlı bir kitap gibi diyebileceğimiz bilge çınarlarımızdan iyi bir şekilde istifade etmeliyiz. Onlardan istifade ederken, sevgi, saygı ve şefkatte de kusur etmemeliyiz. Bu hem insanlık vazifemizdir, hem de onlara olan minnet borcumuzdur. Biz onlarla birlikte eski zamanların tatlılarından yedik, kırk yıl hatrı olan kahvemizi içtik. Ülkemizin ve Yalovamızın geçmişteki döneminden ve bugününden bahsettik. Sağ olsunlar bizleri engin bilgileri ile aydınlattılar. İl Başkanımız Umut Güçlü ve Partimizin Milletvekili adayı Erhan Dede’nin de katılımları ile büyüklerimize, Cumhurbaşkanımızın mektubunu ilettik. Yaşam hikayelerini dinleyip moral verdik. Hayatta birinci önceliğimiz onların mutlu ve huzurlu olması. Ben her bir büyüğümüzün ellerinden öpüyorum ve onlara hayırlı, huzurlu, sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Vefat edenlere de Rabbimden bol rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Bilge Çınarlar, “Eski Türkiye’de bu hizmetleri almamız mümkün değildi”

Huzurevi sakinlerinden Şair Halil Türkan; “Çeşmelerden su alamazken musluklarımızdan akan su ile tanıştık, hastaneler bulamazken şimdi evlerimizde doktorlar hizmet veriyor. Allah, devletimizden ve hükümetimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız bize mektup yolladı. Gündemi de yakından takip ediyoruz. İnşallah kazanan yine kazanır. Güler yüzlü yanımızda olan, bu hizmetleri bize sunan tüm yetkilere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Huzurevi sakini Fatma Aksoy ise sağlık konusuna değinerek, “Doktor bulsak ilaç bulamazdık. İlaç bulsak para bulamazdık. Bu yaşadığımız günler yakın tarihler, çektiğimiz çileden gençliğimizi yaşayamadık. Şimdi ise hayatımızın ikinci baharını devletimiz sayesinde yaşıyoruz. Gençlerden isteğim; yakın tarihe göz atsınlar, hayat nasıl güzelleşti iyice anlasınlar” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.