BAŞKAN DR. METİN ORAL: DİN GÖREVLİLERİ KANAAT ÖNDERİDİR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, din görevlilerinin namaz kıldıran memur değil, sosyal hayata müdahale eden kanaat önderi olmaları gerektiğini söyledi.

 

Başkan Oral, din görevlilerinin namaz kıldıran memur değil, sosyal hayata müdahale eden kanaat önderi olmaları gerektiğini söyledi. Oral, özellikle 15 Temmuz’da toplumda birlik ve beraberliği güçlendiren din gönüllülerine teşekkür etti.

 

Oral, camilerin toplumun her kesimini kucaklayan, sosyal yaşantının içinde olan ve insanlara dini inançları konusunda yol gösteren bir kurum olduğunu ifade etti. Camilerin, ibadet yapmanın yanı sıra, sosyal hayatta da çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Oral, “Milletin dini, sosyal ve kültürel hayatında önemli yer tutan camilerimiz ve bu camilerde hizmet sunan din görevlilerimiz toplumumuz için önemli değerlerdir. Camiler sadece ibadetlerin yerine getirildiği mekanlar değil, aynı zamanda sosyal bütünleşmenin ve dini aydınlatmanın gerçekleştirildiği, sosyal konuların ele alındığı mekanlardır. Camiler; gençlerin, çocukların, kadınların ve toplumdaki herkesin buluşacağı sosyal ve kültürel faaliyetlerin merkezi olmalıdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.