BAŞKAN TUTUK, “GENÇLER, YKS SINAV ÜCRETLERİNİZ BİZDEN, BAŞARI SİZDEN”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi ile Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında YKS sınavına girecek olan öğrencilerin sınav ücretleri Yalova Belediyesi tarafından karşılanacak. YKS Sınavına girecek olan öğrencilerin sınav ücretlerinin karşılanacağı protokole Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe imza attı.

“Öğrencilerimizin Yanında Mustafa Ağabeyleri Var”

İmzalanan protokol sonrası bir açıklama yapan Başkan Tutuk, “İlimiz merkezinde öğrenim gören ve YKS sınavına girecek olan 12’inci sınıf öğrencilerimizin sınav ücretlerini Yalova Belediyesi olarak biz karşılayacağız. 25 lisede 1.980 öğrencimize yapmış olduğumuz bu uygulamanın, bu jestin gençlerimize moral olacağını düşünüyoruz. Ayrıca öğrencilerimize girecekleri sınavda başarılar diliyorum. Unutmasınlar ki öğrencilerimizin her zaman yanlarında Mustafa Ağabeyleri olacak. Ben onlara buradan sesleniyorum; Gençler, Yalova sizlerle güzel. Sınavda başarılar” dedi.

“Yalova’da İlk Defa Oluyor”

Yalova Belediyesi’nin her zaman eğitim ve öğretim camiasına destek verdiğini belirten Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise böyle bir uygulamanın Yalova’da ilk kez yapıldığını bildirdi. Müdür Akmeşe, “Yalova Belediyesi ve değerli ekibi her zaman eğitim teşkilatına ve bileşenlerine ve öğrencilerimize hizmet etme konusunda üstün gayret sarf ediyorlar.  Bu uygulama ile sınav ücretlerini protokol öncesi yatırmış olan öğrencilerimiz, makbuzlarını ibraz etmeleri durumunda vermiş oldukları ücretleri tekrar geri alabilecekler. Bu da Yalova’da ilk defa yapılıyor ve bu Sayın Mustafa Tutuk’un vesilesiyle olan bir girişimdir. Burada sizlerin huzurunda Başkanımız Mustafa Tutuk’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.     

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.