BAŞKAN TUTUK HATAY’DA DEPREMZEDELERE BEREKET PAKETİ DAĞITTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, Ramazan ayında temel gıda malzemelerinin bulunduğu üçüncü tırı da Hatay’a gönderdi.

Yardım tırını Hatay’ın Hassa İlçesi’nde karşılayan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk, kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı.


Başkan Tutuk’a ayrıca Hatay ziyaretinde Yalova Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kumali, YASKİ Birlik Başkanı Arif Oktay Tunç, Yalova Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Orhan Seyfi Kalyoncu, İşadamı Sinan Gündüz ve Özel Kalem Müdürü Cem Sezgin de eşlik etti.

Yardımlar Devam Ediyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta yaşanan ve 11 ili etkileyen depremler sonrası bölgeye yardımlar devam ediyor. Yalova Belediyesi tarafından Hatay’a Ramazan ayı içerisinde gönderilen üçüncü tır ile birlikte, erzak kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturuldu.

Erzak Kolilerini Başkan Tutuk Dağıttı

Başkan Mustafa Tutuk ve beraberindeki heyet, Hatay’ın Hassa İlçesi’nde koordinatör Vali olarak görev yapan Yalova Valisi Muammer Erol’a yaptıkları ziyaretin ardından Yalova’dan gönderilen yardım tırını karşıladı. Başkan Tutuk ve beraberindekiler, bölgede görevli bulunan koordinatör kaymakamlarla birlikte Hatay’ın Hassa İlçesi’nde çadırlarda ikamet eden depremzedelerle buluştu. Çadırda kalan depremzedelerle tek tek ilgilenen Başkan Tutuk ve beraberindekiler, erzak kolilerini dağıtarak Yalova olarak bundan sonra da tespit edilecek ihtiyaçlar doğrultusunda yanlarında olacaklarını belirttiler.

Başkan Tutuk, “Tüm İmkanlarımızla Yanınızdayız”

Ramazan ayı içerisinde toplam 3 tır dolu erzak kolisini ihtiyaç sahipleri ile buluşturduklarını belirten Başkan Tutuk, “Bu acıyı en iyi bilen illerden birisi olarak desteğimizi sürdürüyoruz. Depremin olduğu günden bugüne, Yalova Belediyesi olarak ne yapılması gerekiyorsa elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik, çekinmeyeceğiz de. ‘Bereket Paketi’ adını verdiğimiz üçüncü tırımız ile birlikte Ramazan ayı boyunca binlerce erzak kolisini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşturduk. Tüm imkanlarımızla desteğimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.