BAŞKAN TUTUK’UN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Halkımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynayan, diğer yandan da hem geleneksel hem de günümüz kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birini teşkil etmektedir” diye mesajına başlayan Başkan Tutuk mesajına şöyle devam etti;

“Muhtarlık görevinin, demokrasi zincirinin ilk halkası ve vatandaşların devlete ihtiyaç duyduğunda çaldıkları ilk kapısıdır. Muhtarlarımız, toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olmalarının yanında milletimizin ve devletimizin tüm kurumlarının temsilcileridirler. Belediyeler ve halkın arasında önemli bir köprü görevi gören muhtarlıklarımız, aynı zamanda hemşehrilerimizin sesi olmaktadır. Fedakarca ve özveri içerisinde çalışan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın sorunlarının çözüme kavuşturulmasında son derece büyük bir öneme sahiptir. Demokrasinin en yalın halini temsil eden muhtarlık; hiçbir dönemde önemini kaybetmemiş,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen muhtar buluşmaları ve sonrasında ki yasal düzenlemelerle muhtarlığın işlevselliği daha da arttırılmıştır.

Bizlerde göreve geldiğimiz ilk günden itibaren muhtarlarımızla sürekli irtibat halinde olup sık sık bir araya geliyoruz. Belediyemizin çalışma ve projelerini her an muhtarlarımızın bilgisine sunuyor, onların talep ve görüşlerini değerlendiriyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu vesileyle milletimiz ve devletimiz arasında köprü vazifesi gören, kamu hizmetlerinin etkin şekilde köylerimize ve mahallelerimize ulaşmasında önemli bir görev üstlenen tüm muhtarlarımızın ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlar, başarılarının devamını dilerim.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.