ALTINOVA MECLİSİ’NDEN İSRAİL’E KINAMA

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Meclisinde Ekim 2023 oturumları tamamlandı. Oturumda, İsrail kınandı.

Mecliste konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Meclisimizin ortak kararı ile Kudüs’ü kan ve gözyaşına boğan terör devleti İsrail’i bir kez daha şiddetle kınıyoruz” dedi.

Ortak açıklama

Mecliste konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Meclisimizin ortak kararı ile Kudüs’ü kan ve gözyaşına boğan terör devleti İsrail’i bir kez daha şiddetle kınıyoruz” dedi.

Başkan Oral, “Meclisimizin ortak kararı ile Kudüs’ü kan ve gözyaşına boğan terör devleti İsrail’i bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

Filistin’de Müslümanlara uyguladığı orantısız güç ve Gazze’de 500’den fazla kişinin hayatını kaybettiği hastane saldırısı nedeniyle İsrail; binlerce çocuk, yaşlı, kadın, engelli, masum sivilleri öldürerek insanlık suçu işlemiştir.

Hastanede yaşananlar ne gözlerimizin önünden ne vicdanlarımızdan ne de bu insanlık suçu tarihin sayfalarından silinecek.  Çünkü bunun adı savaş değil katliam, soykırımdır.

Dünyanın gözü önünde milyonlarca masum ve sivil Filistinliyi acımasızca hedef alan, onları en temel yaşam hakkı su, gıda, sağlık ve elektrikten dahi mahrum bırakarak ölüm karanlığına mahkûm eden İsrail ve bu katliama sessiz kalan ülkeleri şiddetle kınıyoruz. Gün Filistin halkının sesi, vicdanı olma zamanı.

Filistin’de hayatı kaybedenlere Allah’tan rahmeti yaralılara acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gıyabi cenaze namazı kılındı

Meclis toplantısı; Meclis üyeleri Fevzi Arıcı, Bilal Ok, Birol Bayram, Ali Saruhan, Hasan Karabacak, Erol Aydın, Hüseyin Ekin ve İlknur Bayraktar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Öte yandan Altınova’da Filistin’de hayatını kaybedenler için öğle namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.