MERVA YADİGAR GENCER ‘’BU DERECE ÇİRKİNLEŞEN SEÇİMDE YOKUM’’

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nda 19.10.2023 Perşembe günü gerçekleşecek olan Kadın Girişimciler kurul başkanlığı seçimlerinde 4 senedir kadın girişimciler başkanı olan Merva Gencer adaylıktan çekildi.

Yaşanılan seçim sürecinin Yönetim Kurulu Üyesi Sercan Şık tarafından çıkarları doğrultusunda yönlendirmelerde bulunduğunu iddia eden Gencer ‘’Bu denli çirkinleşen seçimde olmam’’ dedi. Yaptığı basın açıklamasıyla aday olmayacağını duyuran Gencer;

‘’Yalova Ticaret Ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulunun 4 senedir başkanlığını yürütmekteyim. Bu süreçte; 75 icra toplantısı, öğrenci mentör eğitimleri, kurum ve kuruluşlarla gerekli protokoller, birçok kadın girişimciye yol gösterme, hali hazırda sürdürülen sanayide kadın eli projesi, kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesine yönelik toplantılar ve birçok kadın girişimlerini destekleyen çalışmaları sürdürmekte ve desteklemekteydim.  Geçtiğimiz 4 sene içerinde yaşanan pandemi süreci, ülkemizin ekonomik sıkıntıları ve yaşanılan büyük deprem felaketi ile yarım kalan çalışmalarımızı sürdürmek üzere kıymetli kurul üyesi arkadaşlarım ile devam kararı almıştım.

Fakat kadın girişimci kurullarının liste oluşturma sürecinde mevcut yönetim kurulu üyesi Sercan Şık’ın kendi çıkarları için daha önceki bazı seçimlerde de yaptığı gibi müdahale etmesiyle liyakatle orada olması gereken çoğu isme yer verilmedi.

Sercan Şık’ın yönlendirmeleriyle gerçek anlamda kadın girişimci olup ticaret hacmi olan birçok insana ekmek kapısı sağlayan kadınlarımız liste dışı kalmış oldu.

Örneğin esnaf odasına kayıtlı olup öğrenci kontenjanından listeye alması veya kişileri Açık öğretime kayıt ettirerek öğrenci kontenjanından listeye sokuyor olması diğer kadın girişimcilere yapılan haksızlığı apaçık gözler önüne sermektedir.

Bu süreçte kendilerinin listeye aldıkları isimlerden oy pusulasının resmini isteyecek kadar durum çirkinleşmiştir.

 Bu denli çirkinleşen ve liyakatsiz bir ortamda asla bulunmayacağımı ifade etmek isterim. 4 senedir emek vererek yürüttüğüm Kadın Girişimciler kurulunun bugün yapılacak olan seçimlerinde aday olmayacağımı ve mevcut listede bulunan çok değerli kadın girişimcilere yapılan saygısızlığa sessiz kalmayacağımı kamuoyuna bildiriyorum.

Bu süreçte yanımda olan YTSO başkanı Cemil Demiryürek’e, YTSO meclis başkanı Muhammet Sarıoğlu’na ve Meclis üyelerine, YTSO başkan yardımcısı Galip Atik’e, birlikte çok emek harcadığımız Kadın Girişimciler kurulunda bulunan üyelere ve yeni listede var olup desteğini esirgemeyen kıymetli dostlarıma teşekkürü borç bilirim. ‘’ ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.