“VAKIFLAR, EN ÖNEMLİ KUMLARIMIZIN BAŞINDA GELİR”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, Vakıflar Haftası dolayısıyla önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Fazlaca, vakıfların toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı güçlendirmede kilit rol oynadığını vurgulayarak, vakıfların “toplumumuzda sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın sağlanıp güçlendirilmesi amacıyla kurulan en önemli kurumların başında geldiğini” belirtti.

Tarihi Miras ve Kültürel Hizmetler

Başkan Fazlaca, Selçuklu ve Osmanlı’dan miras kalan vakıf kültürünün Anadolu ve diğer coğrafyalarda Türk Kültürü’ne büyük hizmetler sunduğunu ifade etti. Medeniyetin yapı taşlarını oluşturan vakıf bilincinin yaşatılması ve vakıf eserlerinin bakımı konusunda tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

Sürdürülebilir Çalışmalar ve Tarihi Eserlere Önem

Altınova’daki tarihi eserlerin bakım ve onarımına büyük önem verildiğini belirten Başkan Fazlaca, Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi ve Çobankale gibi önemli eserlerde yürütülen çalışmaların aralıksız devam edeceğini dile getirdi. Ayrıca, İpek Yolu’nun geçtiği Hersek Mahallesi’nde de vakıf kültürünü yaşatma ve tarihi eserlere sahip çıkma konusunda önemli çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

Bu anlamlı haftada, Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca’nın mesajları, vakıf kültürünün toplumumuzdaki yerini ve önemini bir kez daha hatırlatıyor. Vakıflar, geçmişten günümüze değerlerimizi koruyan ve geleceğe taşıyan önemli kurumlar olarak hizmet vermeye devam ediyor. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.